Elena Malõgina pääses Bulgaarias veerandfinaali, Mark Lajal kaotas Inglismaal

Elena Malõgina oma karjääri esimeses WTA turniiri mängus. / Foto: Mauri Levandi

Kaks Eestu tennisisti püsisid veel konkurentsis ITF-i turniiridel, kuid alates tänasest jätkab neist Elena Malõgina.

Malõgina jõudis Sozopoli W25 turniiril tegelikult sama kaugele kui oli Mark Lajal Sheffieldis ehk veerandfinaali. Malõgina alistas täna WTA 551. reketi Ayla Aksu (Türgi) 6:1, 4:6, 6:0. Nagu tulemus näitab, oli Malõgina ülekaal kindel, aga ühe seti ta siiski kaotas. Sisuliselt ainus halb periood oli Malõginale teise seti alguses, kui ta jäi 1:4 taha. Malõgina veerandfinaali vastane selgub pärastlõunal.

Paarismängu veerandfinaal oli veel ühepoolsem, kui Malõgina ja Irina Hromatšova (1) alistasid Gabriela Andrea Knutsoni (Tšehhi) ja Victoria Munteani (Prantsusmaa) 6:3, 6:0. Kohtumine lõppes Malõgina ja Hromatšova üheksa järjestikuse geimivõiduga.

Lajal kaotas aga M25 turniiri veerandfinaalis üpris kindlalt Arthur Fery’le (Suurbritannia, ATP 656.) 0:6, 4:6. Teine sett oli tasavägisem, kuid Lajalil oli vaid üks murdepall, mis jäi realiseerimata. Ehkki Lajal sai esimest servi sisse väga hästi (79%), võitis ta esimeselt pallingult ainult 52% punktidest.