Elena Malõgina pääses Antalyas teise ringi, Eesti mehed kaotasid

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kolmest Eesti tennistist, kes mängivad sel nädalal Antalyas W15 ja M15 ITF-i turniiridel, pääses teise ringi ainult kaheksandana asetatud Elena Malõgina.

Malõgina kasuks otsustasid kohtumise Alba Rey Garciaga (Hispaania. WTA 1030.) kaks spurti, muul ajal oli mäng võrdne. Esimeses setis asus Malõgina kohe juhtima 4:0, aga lõpus hakkas oma pallingugeime kaotama. Kuna ta aga murdis endiselt ka vastase servi, siis tuli esimene sett Eesti mängijale tulemusega 6:3. Teises setis loovutas Malõgina initsiatiivi pärast 2:0 edu, aga otsustavas setis võitis viis geimi järjest (teine spurt) ja sellega oli käes 6:3, 4:6, 6:1 võit.

Vastane servis küll väga hoolikalt – ässa ei löönud, aga esimest servi sai sisse koguni 81%. Kuid sellest polnud erilist kasu, kui ta võitis esimeselt pallingult ainult 45% punktidest (isegi teiselt servilt sai Garcia 53 % punktidest). Malõgina ei löönud ka ässa, sai esimest servi sisse 63%, aga võitis esimeselt pallingult 60% punktidest. Hästi realiseeris Eesti mängija ka murdepalle – 11st 7.

Malõgina järgmine vastane Romana Cisovska (Slovakkia) on maailma edetabelis alles 1111., kuid peaks olema Garciast ohtlikum, sest ta on juunioride ITF-i edetabelis 45. ja on võitnud ka ühe 1. kategooria noorteturniiri.

Vladimir Ivanov kaotas ATP edetabelis 938. kohal asuvale Eduardo Ereminile (Itaalia) 3:6, 4:6. Ainsa murde tegi Ivanov mängu kolmandas geimis, aga et ta oli kaotanud oma servi teises ja neljandas geimis, jäi ta ikkagi avasetis alla. Järgmine ja otsustav murre tuli alles mängu lõpus, kui Eremin võitis Ivanovi servi teise seti seisul 4:4. Itaallane kaotas küll Ivanovile esimese servi protsendiga (vastavalt 49 ja 56), aga ta lõi 8 ässa (Ivanov 1) ja võitis esimeselt servilt 81% (Ivanov 69%) punktidest. Ivanovil oli kokku neli murdepalli, aga need kõik selles geimis, mille ta lõpuks võitis. Seega ei suutnud Eesti tennisist enam hiljem vastase servil ohtlikuks saada.

Daniil Glinka kaotas pärast tasavägist algust Cezar Cretule (Rumeenia, ATP 822.) 6:7, 2:6. Mäng oli võrdne teise seti seisuni 2:2, siis kaotas Glinka neli geimi järjest. Esimeses setis õnnestus kummalgi üks murre, aga tie-break’is jäi Glinka pärast oma serve 0:3 taha ja enam ei saanud rohkemat, kui jõudis ühepunktilise kaotusseisuni – tulemus 4:7. Esimese servi osas olid Glinka näitajad enam-vähem vastasega võrdsed, aga teiselt servilt võitis Cretu 56 ja Glinka 41% punktidest.

Malõgina püsib kolmest Antalyas mänginud tennisistist ainsana konkurentsis ka paarismängus, kus ta on koos Fanny Östlundiga (Rootsi) jõudnud veerandfinaali. Täna Antalyas paarismänge ei peetud.