Kätriin Reinvald päästis Tartu TE U14 turniiril neli matšpalli järjest: ma ausalt ei tea, kuidas ma seda tegin

– Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Tartus toimuval Tennis Europe`i U14 turniiril jõudis Eesti noormängijatest ainsana veerandfinaali Kätriin Reinvald. Paarismängudes oli pilt rõõmustavam, kaks Eesti poiste paari mängivad poolfinaalis. Nelja parema sekka jõudis tütarlaste paarismängus ka Adriana Roots.

Kui Eesti poistest keegi üksikmängus kaheksa parema hulka ei jõudnud, siis päästis Eesti au Edgar Vaini ja Hendrik Lutteri õpilane Kätriin Reinvald, kes kolmapäevases kohtumises alistas Leedu tüdruku Mila Cibulskyte kolmesetilises lahingus 6:3, 4:6, 7:6 (6).

„Tegelikult olen väga väsinud,“ teatas Reinvald pärast mängupäeva lõppu.

„Üksikmäng Cibulskytega oli äämiselt tasavägine. Teises setis rebis ta ette 4:1, kuid hakkasin tasapisi järele võtma´, kuid siiski kaotasin. Otsustavas setis oli Leedu tüdruk kogu aeg geimiga peal. Otsustava seti tie break`is jäin taha 2:6. Ma tõesti ei oska öelda, kuidas, aga ma uskusin edasi. Ja võitsingi kuus punkti järjest,“ rääkis õnnelik Reinvald. „Väljak oli pärast matši Leedu tüdruku pisaratest üsna märg,“ lisas Reinvald. Kas nii märg, et kastmist ei vajanud, seda Tennisnet ei tea.

Neljapäeval on Eesti tennisetüdruku vastaseks tugev Poola mängija Natalia Klys. Ülejäänud kolmes paaris on omavahel vastamisi ainult Läti tüdrukud.

Nagu öeldud, kaheksa hulka Eesti poisid ei mahtunud, poolfinaali jõudsid kaks prantslast ja kaks sakslast. Turniiritabelis esimesena astatud favoriit Romain Andres (Prantsusmaa) kohtub Niels McDonaldiga (Saksamaa). Mõlemad teenisid veerandfinaalis 6:0, 6:0 võidud. Teises paaris on vastamisi läbi kvalifiaktsiooni nelja parema sekka murdnud Damien Clerc (Prantsusmaa) ja Balthazar Huss.

Paarismängus madistasid kolmapäeval omavahel Eesti paarid Ken Martti Birk/Ken Ink ja Kristofer Karis/Rasmus Stalmeister. Pikema kõrre tõmbasid Kenid.  Ken Ink rääkis pärast närvesöövat lahingut, et neil oli mänguks kindel plaan. „Olen võiduga väga rahul. Kui neil pall pehmeks jäi, siis läksime mõlemad võrku järgi ja see tundus, et ehmatas vastaseid. Proovisime rohkem suruda. Otsustavas setis saime kiiresti algedu 4:1, kuid vastastel õnnestus viigistada 4:4, siis võitsime aga neli punkti järjest ja sellega oli mäng tehtud,“ rääkis 2009. aastal sündinud mängumees.

Neljapäeval võtavad Birk/Ink mõõtu prantslaste Andres/Yoshka Sobrowskyga.

Teiseski poolfinaalis on homme Eesti paar Konrad Punger/Robin Lucas Sirk, kes sarnases trilleris alistasid Leedu/Läti duo Dovas Dersonase/Aleksandrs Sotikovsi 7:5, 4:6, 10:7. Homme kohtuvad Tartu poisid sakslaste Huss/Mcdonaldiga.

Tüdrukute paarismängu poolfinaalis mängib ka Adriana Roots, kes koos Poola piiga Natalia Klysiga lähevad vastamisi esimsena asetatud Läti duo Jana Denisnko/Eliza Kuprukaga. Viimased said veerandfinaalis ülinapilt jagu Reinvald/Adelina Latšinovast (Läti) 6:3, 3:6, 10:8.

Reinvald rääkis, et mängima hakkasid nad alles teises setis. „Tegelikult mängisime ise esimese setis kehvasti, teises tuli juba paremini välja. Otsustavas setis juhtisime isegi 8:6, kuid kahjuks ei suutnud ära võita.“ Homme on seega võistlustules kuus Eesti noormängijat. Pöidlad pihku!