fbpx
Close

Elena Malõgina jõudis paarismängu poolfinaali, Türgis mängivad eestlased on hädas halva ilmaga

Elena Malõgina Tallink Openil. / Foto: Igor Pissarev

Eesti tennisistidest lõppes neljapäeval Elena Malõgina (5) tee Nottinghami turniiri üksikmängus, kui ta kaotas Amarni Banksile (Suurbritannia, WTA 477.) 3:6, 6:7.

Esimest setti alustas Malõgina murdega, aga kaotas seejärel kaks oma servigeimi ja sellega ka seti. Teises setis servis Banks seisul 5:4 matši võiduks, aga viimasel hetkel Malõgina murdis ja viis mängu tie-break’i. Pärast seisu 3:2 Malõgina enam ei juhtinud. Ta päästis kaks matšpalli seisul 4:6, kuid kaotas ikkagi 6:8. Eesti mängija oli esimese servi protsendi poolest parem (72 vs 61), aga ta sai esimeselt pallingult 55% punktidest, kuid Banks lausa 78%, mis on naiste tennises väga kõrge näitaja. Ometi Malõginal õnnestus kaks korda vastase serv murda.

Paarismängus ei kohanud aga Malõgina ja tema partner Katerina Stresnakova (Slovakkia) tõsist vastupanu ja nad alistasid Prantsusmaa paari Diana Martynov/Marine Szostaki 6:1, 6:0. Võitjatel vedas, et mäng nii kiiresti lõppes, sest vihma hakkas sadama ja teised veerandfinaalid jäid pooleli.

Teised eestlased mängivad Türgis, kus on praegu väga kehv ilm – sajab vihma ning Istanbulis (seal osaleb W60 turniiril Maileen Nuudi) vaid 10 ja Antalyas (M15, Kristjan Tamm) 15 kraadi sooja. Suur kontrast Hispaaniaga, kus on üle 30-kraadine kuumus.

Tamme mäng rootslase Jonathan Mridhaga (ATP 802.) kestis lõpuks koos vihmapausidega üle kuue tunni, kui eestlane 6:1, 3:6, 6:1 võitis. Nuudi aga väljakule täna ei saanudki.

scroll to top