fbpx
Close

Casper Ruud muudab mängustiili: Madridis näete teistsugust Ruudi!

Casper Ruud pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Norra tennisetäht Casper Ruud usub, et agressiivsem lähenemine võib olla otsustava tähtsusega tema püüdlustes saavutada mängudes parem stabiilsus.

Maailma neljas number on osalenud käimasoleval hooajal seitsmel turniiril, tiitli on suutnud võita ühe korra – seda Estoril Openil, mis oli talle kümnes ATP tiitel. Ruud on tunnistanud, et oodatust nõrgemad tulemused on tingitud sellest, et ta on otsustanud varem planeeritud treeningtsükli ajal hoopis võistelda. Nüüd teatas ta, et enam nii ei tee.

Ruudi viimase aja ebakindlus on karjuvas kontrastis eelmise aastaga, mil ta võitis 51 kohtumist, jõudis kahel suurel slämmil finaali ning lõpetas aasta maailma edetabeli kolmandana. See koht kalendriaasta lõpus on Skandinaavia mängijate parim pärast 1992. aastat, mil Stefan Edberg lõpetas aasta maailma edetabelis teisel kohal. Mida peaks 24-aastane norralane tegema, et endine vorm saavutada?

Enne etteastet Madridis rääkis Ruud ajakirjanikele, et peab rohkem rallisid dikteerima ja selleks, et maailma parimatega sammu pidada, tuleb vähendada passiivset mängu. Käesoleval aastal on Ruud pidanud ainult ühe kohtumise TOP20 mängijaga, selleks oli Matteo Berrettini. Jaanuaris United Cupil toimunud kohtumise võitis itaallane 6:4, 6:4.

„Kui vaadata maailma parimaid mängijaid, siis nad mängivad agressiivselt, nad kontrollivad punkti käiku ja võtavad ohjad enda kätte. Olen viimasel ajal liialt lootma jäänud vastaste eksimustele,“ sõnas Ruud Tennis Now`le.

Sel nädalal tahab norralane Madrid ATP 1000-l näidata uut kvaliteeti. Ta lubas võtta rohkem riske ja olla ettearvamatum. Varem on Ruud jõudnud Hispaania kõige prestiižikamal turniiril poolfinaali, mullu tuli teises ringis vastu võtta kaotus Dušan Lajovicilt.

„Usun, et agressiivsemalt mängimine, eriti eeskäega, on see, millele oma mängu rajan, seda just tagajoonelt, kus ma olen üsna tugev. Viimasel ajal pole ma piisavalt agressiivne olnud. Väiksest sammust piisab: rohkem riske, rohkem ootamatuid lahendusi, eks ole näha, kas see töötab,“ rääkis ta. „Igaühel on siiski oma stiil. Mina näiteks vihkan teha vigu täie jõuga winner`ite löömisel. Nii, et pean seda pisut muutma, minu puhul on see seotud eelkõige mentaalse poolega. Samas mulle meeldib mõelda, et olen oma stiiliga ikkagi päris kaugele jõudnud ja väga palju pole muutusi vaja. Pisut rohkem pühendumist pallivahetustesse ja pisut rohkem sügavust, et mu vastastel poleks nii kerge rünnata.“

Madrid Openil on Ruudi teise ringi vastane itaallane Matteo Arnaldi.

scroll to top