Elena Malõgina kaotas dramaatiliselt, kasutamata jäi kolm matšpalli

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõginal oli hea võimalus teenida Shrewsbury (Suurbritannia) ITF-i W100 turniiril veerandfinaali jõudmisega korralikud punktid, aga ta kaotas Briti tennisistile Francesca Jonesile (WTA 307.) 6:3, 1:6, 6:7.

Mängus oli mitu pööret. Võitnuks Malõgina, saanuks öelda, et ta tuli raskest seisust välja, aga vastane tegi sama ja Jonesile jäi viimane sõna otsustavas tie-break’is.

Seisult 6:3, 1:1 kaotas Malõgina üheksa geimi järjest. Sealjuures vaid üks geim oli neist pikem, ülejäänud kaheksas sai Malõgina ühe või kaks punkti. Nii oli seis otsustavas setis Jonesi kasuks 4:0, aga Malõgina sai ühe murde tagasi. Siiski jäi Jonesile võimalus lõpetada mäng seisul 5:4 oma servil,aga Malõgina murdis teist korda ja võttis seejärel oma servi seisuks 6:5. Kõik tundus olevat ümber pööratud, kui Eesti teine reket juhtis Jonesi servil 40:0 – kolm matšpalli. Kuid nüüd näitas omakorda visadust Jones ja päästis geimi.

Tie-break’is oli Malõgina veel ees 3:2, aga siis kaotas viis punkti järjest. Kuna Jones võitis punktid 102:93, oli võit justkui teenitud, ent kui Malõgina realiseerinuks matšpalli seisul 40:0, võitnuks tema ühe punkti rohkem. Statistiliselt oli Jonesi esimene serv parem – ta võitis ässad 7:1 ja teenis esimeslt pallingult 67% punktidest Malõgina 56% vastu. Teisel servil oli parem Malõgina (50 vs 46%) ja seda paljuski Jonesi topeltvigade (5) arvel, sest Eesti mängija ise tegi ainult ühe topeltvea.