Oliver Ojakäär jõudis Kreekas poolfinaali

Oliver Ojakäär Melbourne’is. / Foto: Vadim Samson

Eesti parim juunior Oliver Ojakäär jätkab kindlalt Heraklionis ITF-i M15 turniiril, kus ta jõudis juba poolfinaali.

Ühtlasi on see tema parim tulemus ITF-i profiturniiridel. Nüüdseks on Ojakäär osalenud seitsmel turniiril ja seni oli tal parimana kirjas veerandfinaali pääs tänavu maikuus Krško M15 võistlusel.

Ojakäär alistas täna ennelõunal neljandana asetatud Oleg Prihhodko (Ukraina, ATP 680.) 6:1, 5:7, 6:2, kuid võinuks mängu lõpetada palju kiiremini. Nimelt juhtis Ojakäär ka teises setis kahe murdega 5:2, aga kaotas siis kolm servigeimi järjest. Tal oli seisul 5:2 kasutada üks matšpall ja seisul 5:4 koguni 40:0 edu oma servil ehk kolm matšpalli. Lisaks juhtis Ojakäär seisul 5:6 servigeimis 40:15, aga kaotas ka selle. Kuid õnneks ei läinud teise seti lõpp kalliks maksma, sest otsustavat setti alustas Ojakäär murdega ja pärast teist murret juhtis juba 5:1.

Mäng kestis kaks tundi ja 22 minutit. Ojakäär lõi 10 ässa ja tegi 5 topeltviga, aga need kõik teises setis. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Ojakäärul 58 (vastasel 55%), kuid otsustavas setis 68. Esimese servi punkte võitis Ojakäär 75% ja vastane 68%. Murdepalle võitis Ojakäär 10st 6 ja Prihhodko 7st 3.

Poolfinaalis kohtub Ojakäär Jakub Nicodiga (Tšehhi, 8), kes asub ATP edetabelis 691. kohal. Kuid ta peaks olema eelmistest vastastest ohtlikum, sest Nicod on alles 19-aastane ja praegu tõusuteel – kolm nädalat tagasi võitis ta Aradis (Rumeenia) M15 turniiri ning augustis mängis Lodzis (Poola) M25 turniiri poolfinaalis.