fbpx
Close

Elena Malõgina jõudis W60 turniiril paarismängu veerandfinaali

Elena Malõgina. / Foto: Mauri Levandi

Elena Malõgina alustas täna Trnavas ITF-i W60 turniiri kahes mänguliigis. Üksikmängus sai ta kaotuse, aga paarismängus võitis.

W60 turniir on tugev ja tavaliselt võtab sellest osa ka esisaja teise poole mängijaid, üsna palju on kohal tennisiste, kes varem esisajasse kuulunud. Üht sellist mängijat (Vera Lapko) võitis Malõgina kvalifikatsioonis, aga teisele endisele esisaja mängijale (mullu jaanuaris WTA 58.) Jaqueline Cristianile (Rumeenia) täna põhiturniiri avaringis kaotas 3:6, 4:6.

Malõgina ainus edu oli esimese geimi järel, mil ta murdis Cristiani servi. Rumeenlanna vastas aga sellele kahe murdega, läks ette 4:1 ja hoidis edu. Teises setis oli Cristian juba kahe murdega ees nii seisul 3:0 kui ka 5:2, ent Malõgina võitles matšpalli päästes välja seisu 5:4. Eile oli Malõgina pärast matšpallide päästmist mängu võitnud, kuid seekord oli Cristianil varuks veel üks oma serv ja selle ta seisul 5:4 ka ära kasutas. Malõgina lõi esimest servi täpsemalt (65% vs 59%), aga täpselt samade numbritega (59 vs 65%) oli kehvem esimese servi punktide võitmises.

Kuid paarismängus suutsid Malõgina ja Emily Webley-Smith (Suurbritannia) alistada kolmandana asetatud paari Amina Anšba/Anna Siskova (Tšehhi) 6:3, 6:3. Webley-Smith on pigem paarismängu spetsialist, sest tema edetabelikohad paaris ja üksikus on vastavalt 173. ja 740. Kuid vastased olid ikkagi paarismängu edetabelis veel kõrgemal – Anšba 114. ja Siskova 164., seega oli võit suurepärane. Esimeses setis tegi Eesti/Briti paar kolm murret ja vastased ühe, aga teises setis piisas Malõginale ja Webley-Smithile ühest murdest seisul 2:1. Vastastel polnud teise setis ühtki murdepalli.

scroll to top