Elena Malõgina jõudis Soomes poolfinaali

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Savitaipale (Soome) ITF-i W15 turniiril mängis tänases veerandfinaalis kaks Eesti naist, kuid poolfinaali pääses neist ainult Elena Malõgina (3).

Maria Lota Kaul lõpetas oma kohtumise varem ning ei suutnud siiski võrdset vastupanu osutada turniiril esimesena asetatud Valentina Ryserile (Šveits, WTA 572.), kaotades 2:6, 4:6. Kauli parim lõik tuli teises setis, kui ta sai 1:4 kaotusseisult järele 4:4, murdes vastase kaks servigeimi. Kuid viigiseisul andis ta oma servi taas ära ja kaotas mängu. Palling oli ikkagi eestlanna probleem, sest kui sa murrad vastase servi kolm korda (murdepallid 3st 3!), võiks mäng olla võrdsem, aga Kaul kaotas oma 9st servigeimist 6. Kahe ässa kõrval tegi Kaul 9 topeltviga ja esimese servi protsent oli tal ka vastase omast kehvem (55 vs 67).

Malõginal õnnestus aga võita oma selle turniiri paarismängupartnerit Polina Bahmutkinat (Venemaa, 7) 6:3, 0:6, 6:2. Mäng kulges selles mõttes omapäraselt, et kui Bahmutkina oli teise seti võitnud kuivalt, vastas Malõgina kohe nelja geimivõiduga järjest otsustavas setis ja kindlustas sellega üldvõidu. Mõlemad mängijad servisid esimest pallingut üsna hea protsendiga (Bahmutkina 74 ja Malõgina 71), kuid ässasid nad ei löönud ning topeltvigu tegi Venemaa mängija 7 ja Malõgina 4. Kuid Malõginal õnnestus siiski panna esimest servi paremini maksma – ta võitis sellelt 58 ja Bahmutkina 48% punktidest.

Malõgina poolfinaalivastane on veel selgumata, sest Savitaipales hakkas vihma sadama ja viimane veerandfinaal jäi pooleli.