Elena Malõgina jõudis Pärnus veerandfinaali

Elena Malõgina Pärnus. / Foto: Toomas Kuum

Eesti tennisistidest jõudis Pärnu ITF-i W25 turniiril veerandfinaali Elena Malõgina, kuid paraku tuli täna eestlannadel vastu võtta rohkem kaotusi, kui saavutada võite.

Viiendana asetatud Malõgina alistas Zeel Desai (India, WTA 576.) 6:3, 7:5. Eesti mängija oli parem, kuid seekord ei olnud tema esitus võib-olla kõige veenvam, sest sisse tuli üpris palju lihtvigu. Servi hoidmine valmistas täna probleeme mõlemale ja lõpuks kaotas Malõgina 4, aga Desai koguni 7 servigeimi. Esimeses setis toimusid vastastikkused murded seisuni 2:2, aga lõpus murdis kahel korral ainult Malõgina. Teises setis vastupidiselt seisuni 2:2 murdeid polnud, aga seejärel seisuni 4:4 mõlemalt poolt kaks. Seisul 5:5 päästis Malõgina kaks murdepalli ja järgmise geimi võitis neljandalt matšpallilt. Teine sett kestis koguni tund ja 26 minutit!

Üksikmängus teise Eesti tennisistina 2. ringi jõudnud Anet Angelika Koskel jäi 1:6, 0:6 alla Merel Hoedtile (Holland, 8), kes on WTA edetabelis 482. kohal.

Kahjuks langesid kõik eestlannad välja paarismängus. Eelmisel nädalal Soomes turniiri võitnud Koskel ja Katriin Saar kaotasid esimesena asetatud Justina Mikulskytele (Leedu) ja Valeria Strahhovale (Ukraina) 2:6, 0:6 ning Liisa Varul koos Klaudija Bubelytega (Leedu) Jasmijn Gimbrerele ja Lexie Stevensile (Holland, 4) 2:6, 2:6, kuid eriti dramaatiline oli Malõgina ja Maileen Nuudi kaotus Eleni Christofile (Kreeka) ja Gergana Topalovale (Bulgaaria).

Malõgina/Nuudi olid avaringis üllatanud teisena asetatud paari, aga paberil nõrgemate vastu võita ei suutnud. Esimeses setis oli Eesti paar seisul 4:5 murdega taga, aga võitis siis vastaste servi ja seisul 6:5 uuesti. Teises setis oli murdeid palju, aga vastased kogu aeg ühega ees ja nad võitsid 6:4. Matši tie-break’is jäid Malõgina/Nuudi eduseisul 6:3 taha 6:8, kuid pärast kolme matšpalli päästmist juhtisid 11:10. Kuid ka nemad ei saanud oma ainsat matšpalli realiseeritud ja vastased võitsid 13:11.