fbpx
Close

Andrei Rublev on sattunud kaotuste lainele

– Andrei Rublev / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma kuues reket Andrei Rublev (Venemaa) valmistas täna pettumuse moskvalastele, kui kaotas koduturniiri esimeses mängus maailma 51. reketile Adrian Mannarinole (Prantsusmaa) 7:5, 6:7, 3:6.

Ühtlasi oli see kaotus näide korraldajaile, mis võinuks juhtuda Daniil Medvedeviga, kui ta poleks Kremlin Cupil mängimisest loobunud. US Openi tšempion sai kodus kõva kriitikat, et ei tulnud enda oskusi fännide ees näitama, aga tänase seisuga pole mingit vahet, kas sa mängid või mitte – üks loobus, teine kaotas kohe (tegelikult oli Rublevil Mannarinoga teise ringi mäng, aga ta oli avaringis vaba). Rublev lõpetas Indian Wellsi turniiri Moskva aja järgi alles pühapäeva öösel, kui ta koos Aslan Karatseviga kaotas paarismängu finaali.

Rublevil on üldse komme mängida võimalikult palju ka madalama tasemega turniiridel (Moskva kohta ei tohiks see jutt siiski käia, sest kodus mängimine tundus loogiline) ja neid tihti võita. Samas ei ole ta oma esikümne peamiste rivaalidega võrreldes olnud edukas suure slämmi turniiridel (parim tulemus veerandfinaal) ega ATP Masters 1000 turniiridel (kaks finaali, võit puudub).

US Openist alates on aga Rublev kaotanud koguni kolmele tennisistile, kelle edetabelikoht oli 50. või halvem – ameeriklased Frances Tiafoe ja Tommy Paul ning nüüd Mannarino. Tänases mängus oli põnevaim teine sett, kus Mannarinol jäi seisudel 5:3 ja 5:4 kasutamata kaks settpalli ja viimasel hetkel murdis Rublev tagasi. Seejärel jättis aga venelane kasutamata ainsa võimaluse matš võita seisul 6:5, 40:30 vastase servil. Tie-break’i võitis Mannarino 7:4 ja otsustavas setis piisas talle ühest murdest, sest Rublevil ei olnud isegi murdepalle. Statistilised näitajad olid meestel vägagi võrdsed, välja arvatud teise servi punktid, mida Mannarino võitis 54 ja Rublev 44%. Rublevi kaasmaalane, kahekordne slämmivõitja ja üksikmängu olümpiavõitja Jevgeni Kafelnikov on öelnud, et Rublev tõuseks absoluutsesse tippu, kui suudaks parandada kaht elementi: jalgade tööd ja teist servi. Mõned vaatlejad on nimetanud Rublevi nõrkusena ka vaimset ebakindlust.

scroll to top