Elena Malõgina jõudis Inglismaal veerandfinaali

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev/ETL

Loughborough’ ITF-i W25 turniiril jõudis Elena Malõgina üksikmängus veerandfinaali, kuid paarismängu veerandfinaalis kaotas.

Malõgina oli Kesk-Inglismaa väikelinna tennisekeskuses täna platsil ligi 4,5 tundi. Üksikmängus Anna Gabriciga (Saksamaa, WTA 626.) oli Malõgina esimeses setis oma servil väga kindel, ta kaotas neljas pallingugeimis kokku vaid kolm punkti ja samal ajal murdis vastase servi kaks korda – 6:3. Kuid teine sett algas Malõginale kurjakuulutavalt, ta jäi taha kahe murdega 0:3. Kohe võttis Eesti tennisist järele 3:3, kuid seejärel tegi kumbki veel kaks murret. Alles seisul 5:5 pääses Malõgina esimest korda juhtima ja omas järgmises geimis matšpalli vastase servil. Gabric päästis selle ja võitis tie-break’i kindlalt 7:2.

Otsustavas setis murdis esimesena Malõgina, aga nüüd Gabric viigistas 3:3. Sakslanna alustas servimist ja seetõttu juhtis 5:4, kuid järgmises geimis oli Malõgina servil väga kindel ega loovutanud punktigi. Pärast seda tegi ta otsustava murde ja võitis 6:3, 6:7, 7:5. Oluline näitaja, millega Malõgina suure edu sai, olid teise servi punktid. Malõgina võitis neist 60%, aga Gabric ainult 32%. Huvitaval kombel võitis Malõgina esimeselt pallingult vähem punkte (56%). Aga Eesti kolmanda reketi serv ei olegi väga võimas ja selle tunnistuseks ka allajäämine ässadega 1:5. Samas tegi Malõgina vähem topeltvigu – 3:7. Malõgina realiseeris 19st murdepallist 8, Gabric 7st 5.

Kuna Malõgina tabeliveerandis loobus viimasel hetkel kõrgema asetusega mängija, sai tema asemel põhiturniirile lucky loser, kes ongi nüüd jõudnud veerandfinaali. Temaga Malõgina kohtubki, tegemist on maailma 779. reketi Jasmijn Gimbrerega (Holland). Kui Malõgina võidab, on tal võimalus kohtuda oma kunagise paarismängupartneri Anastasia Kulikovaga (Soome), kes on maailma edetabelis kerkinud 235. kohale ja on sellega ka Soome esireket. Muide, WTA edetabelis on Soomest viis, aga Eestist üheksa mängijat.

Paraku pidid Malõgina ja Anna Ozerova (Läti) sama napi kaotuse vastu võtma paarismängus, kus nad jäid alla Suurbritannia paarile Tabitha Holmes/Hannah Smith 6:4, 4:6, 8:10. Mõlemas setis oli viis murret, aga nii esimeses kui ka teises setis juhtis üks pool algusest peale ja seetõttu mingit draamat ei olnud. Matši tie-break’is olid Malõgina/Ozerova kaua tagaajaja osas, kuid said esmakordselt ette seisul 8:7. Seejärel kuulusid aga kolm viimast punkti brittidele.