Elena Malõgina jõudis Bratislava turniiril paarismängu finaali

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Bratislava naiste ITF turniiril (W15) oli Eesti meister Elena Malõgina täna võistlustules nii üksik- kui paarismängus. Malõgina saldoks jäi võit ja kaotus.

Üksikmängu veerandfinaalis pidas Elena Malõgina (WTA 571.) maha tulise lahingu alles 16-aastase tšehhitari Linda Noskovaga (WTA 880.). Tasavägiselt kulgesid esimene ja otsustav kolmas sett. Teises setis pani meie tennisist oma paremuse maksma. Avasetis läks Noskova kaks korda servimurdega ette, ent Malõgina tõi tabloole viiginumbrid. Seti lõpus päästis Malõgina ka ühe settpalli ja kõik viitas sellele, et avasett läheb kiiresse lõppmängu. Paraku ei õnnestunud Malõginal mäng oma servil seisul 5:6 ning sett liikus ikkagi noorele vastasele – 7:5.

Nagu eelnevalt sai öeldud, teises setis kontrollis sündmusi Malõgina ja sett temale numbritega 6:3. Otsustava seti alguses jätkas Malõgina sama hooga, realiseeris servimurde ning juhtis 3:0 ja 40:15. See tähendas, et Malõgina oli tolleks hetkeks võitnud viimasest 21-st punktist koguni 17 ja omas seejuures kahte järjestikust murdepalli! Paraku vastane ei murdunud ja mängu kõige pikem geim peeti juba seisul 4:4 Malõgina pallingul, kus tal õnnestus päästa tervelt viis murdepalli ja minna uuesti juhtima – 5:4. Sageli mõjub selline raskest olukorrast väljatulek lisaboonusena, kuid seekord siiski mitte. Viimasest 17 punktist võitis 12 tšehhitar ja nii ka otsustav sett talle. Kogu mäng seega Noskovale 7:5, 3:6, 7:5, kuigi punkte võitis Malõgina mängus rohkem: 113-109.

Malõgina heastas mingil määral oma napi kaotuse üksikmängus paarismängu poolfinaalis, kus ta koos Alice Robbe’ga (Prantsusmaa) alistas Norra paari Lilly Elida Haseth/Malene Helgo probleemideta 6:2, 6:3. Finaalis tuleb Malõgina/Robbe’le vastu paar Nina Potocnik (Sloveenia)/Iva Primorac (Horvaatia).