Elena Malõgina jõudis Bathi turniiril paarismängus finaali

– Elena Malõgina / Foto; ETL

Naiste W25 ITFi turniiril Bathis (Suurbritannia) käis Eesti kolmas reket Elena Malgõina platsil kahel korral, üksikmängu veerandfinaalis ja paarismängu poolfinaalis.

Üksikmängu veerandfinaalis läks Elena Malõgina (WTA 502.) vastamisi Eliz Maloney’iga (Suurbritannia, WTA 992.), kellega oli see esmakordne vastasseis. Arvestades edetabelikohta ja varasemaid saavutusi oli favoriit meie tennisist. Kui Malõginal on ette näidata 3 ITF-i turnirivõitu, siis Maloney’il mitte ühtegi.

Mäng algaski Malõginale hästi. Esimeses setis murdis ta kolmel korral vastase servi, andmata ise vastasele selleks ühtegi võimalust. Kindel setivõit – 6:1. Teises setis mängupilt muutus oluliselt. Vastane hakkas palju paremini servima, samas kui Malõgina näitajad läksid robinal alla. Ta jäi 0:4 kaotusseisu ning setti päästa enam ei õnnestunud. Sett Maloney’ile 6:2.

Otsustavas setis mäng taas tasakaalustus, kuigi pallingu efektiivsus püsis Malõginal ikkagi liiga madal. Kaks määravat geimi mängiti peale Eesti tennisisti 3:2 juhtima asumist. Esmalt omas ta vastase servil kolme järjestikust murdepalli (40:0), kuid murde realiseerimine luhtus (vastane võitis 5 punkti jutti). Edasi oli Malõgina servigeimis kaks korda tasamäng, aga ei enamat ning Malõgina murdus. Viimases kahes geimis võitis ta vaid ühe punkti. Kogu mäng seega briti tennisistile tulemusega 1:6, 6:2, 6:3.

Sellega aga Malõgina turniir pole veel sugugi läbi. Nimelt paarismängus jõudis ta homsesse finaali! Koos rootslanna Cajsa Wilda Hennemanniga (3) alistati poolfinaalis teisena asetatud Suurbritannia paar Freya Christie/Eden Silva 6:4, 6:1.