Elena Malõgina ja Kristjan Tamm alustasid ITF-i turniire võidukalt

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina, kes kahe võiduga kvalifikatsioonis pääses tugeval ITF-i W60 turniiril Brescias põhitabelisse, alustas võiduga Anne Schäferi (Saksamaa, WTA 697.) üle 6:4, 6:4.

Tegelikult võis eeldada Malõgina edu 36-aastase sakslanna vastu, kes pealegi asus edetabelis Eesti kolmandast reketist üle 300 koha tagapool. Liivaväljaku mängule tüüpiliselt oli murdeid palju, Malõgina võitis kuus geimi oma servil ja kuus vastase servil ning kaotas samuti võrdselt neli nii oma kui vastase pallingul. Sealjuures avasetis kaotas Malõgina esimesena kaks oma servi, aga võitis siis seisul 1:4 viis geimi järjest.

Malõginal on aga raske vastane teises ringis seitsmendana asetatud argentiinlanna Julia Riera (WTA 150.) näol. 21-aastane Riera jõudis eelmisel nädalal Rabati WTA 250 turniiril poolfinaali, alistades kaks esisaja mängijat (Mayar Sherif ja Julia Putintseva).

Kristjan Tamm mängib kolmandat nädalat järjest Kursumlijska Banjas (Serbia). Kahel eelmisel turniiril jõudis ta 2. ringi ja nüüd on samuti sinna jõudnud, aga ehk astub kaheksandana asetatud eestlane seekord veel mõne sammu edasi. Esimeses ringis võitis Tamm Boris Butulija (Serbia, ATP 807.) 6:4, 6:1 ja kohtub müüd Luka Pavloviciga (Prantsusmaa, 1360.).