Mark Lajal alistas esimesena asetatud vastase ja jõudis Challengeri veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal on taas tõestamas, et kõvakate on tema lemmik, sest sel nädalal Little Rocki (USA) Challengeril mängib ta märksa edukamalt kui eelnenud Euroopa liivaväljakute turniiridel. Täna alistas Lajal teises ringis turniiril esimesena asetatud Tung-Lin Wu (Taipei, ATP 182.) 7:5, 6:3.

Esimeses setis oli üllatavalt palju murdeid – seisuks 4:4 oli Lajal jõudnud kahel korral murdega ette minna ja vastane kaks korda murde tagasi võtta. Seisul 5:5 päästis Lajal kolm murdepalli, aga järgmises geimis realiseeris ise kohe esimese murdepalli, mis oli ka settpall.

Teist setti alustas Lajal servigeimi kaotamisega, aga võttis murde kohe tagasi ja edasise mängu jooksul ühe veel. Oma servi hoidmisest nüüd piisas, et mäng võita. Mõlemad mehed lõid neli ässa ja esimest servi sisse sai Lajal 64% ja vastane 69%. Aga Eesti esireket oli tunduvalt üle esimese pallingu punktide võitmises – vastavalt 69 ja 54%. Murdepalle realiseeris Lajal 9st 5 ja vastane 9st 3.

Veerandfinaalis kohtub Lajal seitsmendana asetatud Aziz Dougaziga (Tuneesia, ATP 220.). Lajal on nende ainsa senise omavahelise kohtumise mullu detsembris võitnud 6:3, 6:4. Tõenäoliselt piisab Lajalile ka praegusest tulemusest, et kerkida karjääri kõrgeimale edetabelikohale (seni 298.), aga kindel oleks see poolfinaali pääsu korral. Veerandfinaali pääs Challenger 75 turniiril annab 16 ja poolfinaal 30 punkti.