Elena Malõgina ja Katriin Saar Paf Openil poolfinaalis!

– Elena Malõgina peale suurepärast võitu / Foto: Toomas Kuum

Paf Openil (ITF 15,000 USD) Pärnus püüdsid täna üksikmängus poolfinaalikohta kaks Eesti tennisisti. Esmalt tuli platsile Elena Malõgina, seejärel Katriin Saar. Otsepildis vahendab mänge Delfi TV.

Elena Malõgina ja hollandlanna Suzan Lamensi vaheline mäng oli suvise Merko Openi finaali kordus. Siis võitis Lamens üsna veenvalt 6:4 6:0. Mäng algaski hollandlanna dikteerimisel. Malõgina jäi veidi hätta mängutempoga. Sellest piisas, et punkt-punktilt kulgenud geimid langeksid Lamensile. 4:0 eduseisul omas Lamens ka geimpalli, et veelgi edu suurendada, ent Malõgina ei olnud alla andnud. Ühtlasi tõmbas Malõgina mängu rohkem laiali. Lühikesed diagonaallöögid ja õigeaegsed võrku tungimised hakkasid teda toitma. Viis geimi järjest Malõginale ja pea lootusetust seisust läks ta 5:4 juhtima! Järgmine geim oli seti pikim. Algselt teenis Lamens kaks geimpalli, ent Malõgina mängis julgelt ning teiselt settpallilt võttis oma – 6:4!

Teine sett algas kohe Malõginale servi kaotusega, ent õnneks suutis ta seisul 1:2 tagasi murda. Rõõm oli üürike. Seisul 3:3 loovutas Malõgina taas oma servi ja ei suutnudki enam vastumurret teha. Seisul 3:5 päästis Eesti tennisist ühe settpalli, kuid kindla servigeimiga võitis teise seti Lamens 6:4.

Otsustav kolmas sett. Sarnase stsenaariumiga kulges seegi sett. Malõgina kaotas kohe oma servigeimi ning oli tagaajaja rollis pea seti lõpuni. Kõige kriitilisem hetk oli seisul 2:4, kui vastasel oli kasutada koguni kaks murdepalli ehk “varjatud matšpalli”. Malõgina pääses ja sai sellest innustust juurde. Suurepärane esitus järgmises geimis tõi tabloole viiginumbrid 4:4. Malõgina jätkas samas vaimus ja asus juhtima 5:4. Vahepeal tundus juba, et Lamens viigistab seisu kui juhtis 40:15, ent Malõgina ei jätnud jonni ning võitis kolmanda seti esimeselt matšpallilt (hollandlannalt topeltviga) 6:4. Kaks raskest seisust päästetud setti ning erakordne võitlusvaim tagasid Malõginale magusa ja teenitud võidu 6:4 4:6 6:4!

Katriin Saare veerandfinaal Anastasia Kulikovaga (Soome) kujunes väga lühikeseks. Saare eduseisul 2:1 (murdega ees) võttis vastane arstliku pausi. Teda vaevasid mitu päeva parema jala talla all olevad villid ning konsulteerides nii arsti kui turniiri peakohtunikuga otsustas mängu katkestada. Seega Katriin Saarele loobumisvõit ja ees ootamas poolfinaal Elena Malõginaga. Tegemist oleks 2018. aasta Eesti meistrivõistluste finaali kordusega. Toona jäi peale Saar.