Elena Malõgina alustas Nottinghami turniiri võidukalt

Elena Malõgina Tallink Openil. / Foto: Igor Pissarev

Sel nädalal on naiste ITF-i turniiride graafik eriti võimas, sest toimub koguni kaks W100 ja kaks W60 võistlust, lisaks viis W25 ja viis W15 turniiri. Eesti mängijaist on aga põhiturniiril ainult Elena Malõgina, kes on Nottingahmis W25 turniiril kaheksandana asetatud.

Malõginal oli avaringis üsna kardetav vastane 22-aastase Kathleen Kanevi (Saksamaa, WTA 438.) näol, kuid kõrgema edetabelikohaga (372.) Malõgina jäi siiski peale 6:4, 6:7, 7:5. Mäng kulges üsna muutlikult, näiteks teises setis oli Malõgina taga 2:5, kuid läks ette 6:5 ja sai servida matši võiduks. Ent vastane murdis ja oli algusest peale juhtiv pool ka tie-break’is. Otsustavas setis andis Malõgina käest 5:2 edu, aga võitis kaks viimast geimi.

Teises ringis peaks Malõginal olema lihtsam vastane, kvalifikatsioonist edasi pääsenud Vlada Ekshibarova (Iisrael, WTA 839.), kes on juba 34-aastane. Malõgina osaleb ka paarismängus, kus ta koos Eliz Maloney’ga (Suurbritannia) on asetatud neljandana ning esimese ringi vastased on taas Kanev ja Diana Marcinkevica (Läti).

Maileen Nuudi üritas kvalifikatsioonist edasipääsu W100 turniiril Oeirases, ehk samas linnas, kus ta eelmisel nädalal ka Billie Jean King Cupil mängis. Üldse oli Oeirase turniiril väga palju neid mängijaid, kes jäid sinna pärast BJK Cupi turniiri, nende seas ka Justina Mikulskyte (Leedu, kval 4. asetus), kellega Nuudi kohtuski. Eestlanna kaotas 4:6, 4:6 ja sellega oli turniir talle läbi. BJK Cupil oli Mikulskyte kohtunud Anett Kontaveidiga ja temalt sai leedulanna vaid ühe geimi.

Elisabeth Iila alustas kvalifikatsioonist W15 turniiri Monastiris. Iila võitis kahes setis itaallannad Elettra Gradassi ja Maddalena Giordano, kuid kaotas põhiturniirile pääsu otsustanud mängus kvalifikatsioonis 7ndana asetatud Emmanuelle Girardile (Prantsusmaa) 4:6, 3:6.