Kaks tie-break’i kallutasid vaekausi Mark Lajali kasuks

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti esireket Mark Lajal alustas Morelose Challengeri põhiturniiri 7:6, 7:6 võiduga seitsmendana asetatud Alexis Galarneau (Kanada, ATP 238.) üle.

Esimeses setis sai Lajal pikas geimis kätte vastase pallingu ja asus juhtima 2:1, kuid kohe järgmises geimis andis servigeimi tagasi. Seisuni 5:5 enam murdeid polnud, aga murdepalle oli ainult kanadalasel seisul 3:2. Lõpuks Lajal murdis seisul 5:5, aga jäi siis oma servil taha 15:40. Eestlane suutis veel teenida settpalli, aga kaotas ikkagi geimi. Kuid tie-break’is oli Lajal vääramatu – ta juhtis 6:0 ja siis andis ära ainsa punkti – 7:1.

Teises setis oli Lajalil murdepall neljandas ja Galarneau’l üheksandas geimis, aga seekord jõuti tie-break’i ilma murreteta. Seal oli Lajal pidevalt tagaajaja osas, aga seisul 4:5 tegi ta vastase servil kaks minimurret järjest ja siis lõpetas mängu oma servil kohe esimeselt matšpallilt.

Lajal võitis ässad 3:1, servis esimest pallingut sisse täpsemalt (69 vs 57%) ning napilt võitis ka esimese servi punktid 71% vs 69%. Üldpunktid olid eestlase kasuks 89:84, mis tähendab, et ilma tie-break’ideta oleks ta kolme punktiga kaotanud.

Teises ringis kohtub Lajal Deniss Javsejeviga (Kasahstan, ATP 280.), kellega ta varem mänginud pole. 29-aastane Jevsejev on võitnud kaheksa ITF-i turniiri, aga Challengeril on parimal juhul jõudnud finaali – eelmise aasta juulis kodumaa pealinnas Astanas, mis tollal kandis veel Nur-Sultani nime.

Lajal, kes tavaliselt paarismängus ei osale, teeb seekord Moreloses kaasa koos hiinlase Bu Yunchaokete’ga. Samuti mängivad Daniil Glinka/Karl Kiur Saar. Kuid paarismäng algab alles kolmapäeval.