Esimese seti lõpus spurti alustanud Mark Lajal teenis kindla võidu

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal jõudis neljanädalase vahega teist korda ATP Challengeri veerandfinaali, kui alistas täna Moreloses (Mehhiko) 2. ringis Deniss Jevsejevi (Kasahstan, ATP 290.) 7:5, 6:1.

Kuigi Morelose turniiril, mis peetakse tegelikult Guernavaca linnas, mängitakse kõvakattel, oli murdeid täna palju. Lajal kaotas algatuseks oma servi, aga vastas sellele kahe murdega ja juhtis 3:1. Seejärel võttis Jevsejev murde tagasi ja viigistas 3:3, kuid seisul 5:5 alustas Lajal otsustavat spurti. Ta võitis oma ja vastase servi ning sellega ka seti. Kuna teises setis kaotas Lajal vaid ühe geimi, võitis ta viimasest 9st geimist 8.

Lajali serv polnud täna veenev – ta tegi kolme ässa kõrval 7 topeltviga ja sai esimest servi sisse 57% -, aga vastasest oli ta ikkagi tunduvalt parem. Nii võitis ta esimeselt servilt 76 ja Jevsejev vaid 57% punktidest, teisel servil oli Lajali ülekaal samuti selge (45 vs 21%).

Veerandfinaalis kohtub Lajal 21-aastase prantslase Terence Atmane’iga (ATP 256.), kellega Eesti esireket varem mänginud pole. Atmane võitis mullu neli ja tänavu ühe ITF-i turniiri, kuid Challengeril ta veerandfinaalist kaugemale jõudnud pole. Seega kordasid mõlemad mehed oma parimat tulemust ja üks neist lööb selle ka üle.

Meenutame, et Lajal jõudis esimest korda veerandfinaali märtsi lõpus St. Brieucis, mis oli sama tasemega (Challenger 75) turniir nagu nüüd Moreloses.