Elena Malõgina alistas kolmandana asetatud hollandlanna, teised Eesti tennisistid langesid välja

Elena Malõgina oma karjääri esimeses WTA turniiri mängus. / Foto: Mauri Levandi

Forus Viimsi spordikeskuses jätkunud ITF-i W25 turniiril Haabneeme Paf Open sai Eesti tennisistidest kolmapäeval üksikmängus võidu vaid Elena Malõgina. Paarismängus pääses veerandfinaali Elisabeth Iila.

Malõgina sai väga hea võidu, sest alistas kolmandana asetatud Suzan Lamensi (Holland, WTA 211.) 6:4, 2:6, 6:2. 23-aastane Lamens on tänavu võitnud ühe W25 turniiri ja jõudnud kahel W60 turniiril poolfinaali. 2019. aastal võitis Lamens tollal Merko Estonian Openi nime all peetud Pärnu turniiri, kus ta alistas finaalis just Malõgina. Kuid samal aastal sai Malõgina sügisel Pärnus peetud Paf Openil (ehk siis Haabneeme turniiri eelkäija) veerandfinaalis revanši ja hiljem võitis ka turniiri.

Esimeses setis piisas Malõginale ühest murdest, sest meeldiva üllatusena ei kaotanud ta ühtki servigeimi, kuigi vastasel oli kolm murdepalli. Ülejäänud setid olid ühepoolsed. Teises jäi Malõgina taha 0:5 ja alles seejärel võitis kaks geimi, kuid kolmandas läks ta ise kahe murdega ette 4:1. Ühe sai vastane tagasi, aga Malõgina murdis uuesti seisuks 5:2 ja hoidis pallingut.

Malõgina lõi esimest servi sisse 75% ja võitis sellelt 60% punktidest. Aga eriti hea oli teiselt servilt võidetud punktide osakaal 58%. Malõgina ülekaalu näitab ka murdepallide arv, ta realiseeris neid 20st 5. Protsent ei ole küll kõrge (vastasel 9st 4), aga murdevõimalused näitavad, kui hästi Malõgina ka tõrjegeimides mängis. Teises ringis kohtub Malõgina Julita Saneriga (Rootsi, WTA 985.), kes läbis kvalifikatsiooni. Saner alistas täna hea turniiri teinud Laura Rahneli 7:6, 1:6, 6:1. Vaid ühe geimi ja ühe punkti rohkem võitis Saner 16-aastase mängija vastu, kes peaks praeguste tulemuste põhjal vähemalt W15 turniirideks olema piisavalt hea.

Teised eestlannad kaotasid kindlamalt: Maileen Nuudi Daniela Vismanele (Läti, 6, WTA 262.) 2:6, 3:6 ja Katriin Saar Kathleen Kanevile (Saksamaa, WTA 433.) 2:6, 0:6.

Kui üksikmängus jätkab Eesti tennisistidest ainult Malõgina, siis paarismängus kaks – eile edasi pääsenud Liisa Varul ja täna võitnud Iila, kelle paariline oli meile juba tuttav Saner. Nad võitsid avaringis Saksamaa paari Anna Klasen/Julia Middendorf 2:6, 6:3, 11:9. Otsustav tie-break kulges üles-alla. Eesti/Rootsi paar juhtis 5:1, aga jäi siis taha 6:7. Seejärel pääseti ette 9:7, kuid sakslannad päästsid kaks matšpalli. Aga kaks viimast punkti kuulusid taas Iila/Sanerile. Kuid neil läheb veerandfinaalis raskeks, sest vastu tuleb esimesena asetatud paar Arantxa Rus (Holland)/Dalila Jakupovic (Sloveenia).

Homme mängib Malõgina kell 12 või pisut hiljem (varem ei tohi kohtumine alata), aga Iila ja Varuli paarismängude peaksid algama pärastlõunal, arvatavalt mitte enne kella 15. Vaadake ajakava siit.