Ameeriklannad on kaotanud kodusel WTA finaalturniiril kõik mängud

Caroline Garcia alistas Cori Gauffi. / Foto: AP/Scanpix

Üle pika aja (viimati 2005 Los Angeleses) peeti WTA finaalturniir USA-s, aga ameeriklannadel ei lähe kodus sugugi hästi, kui täna öösel kaotas Cori Gauff (USA, 4) Tracy Austini alagrupis Caroline Garciale (Prantsusmaa, 6) 4:6, 3:6.

Ühtlasi on läinud nüüd nii, et turniiri uustulnukad on kaotanud kõik mängud, kui ka tänases (USA aja järgi eilses) esimeses kohtumises sai Iga Swiatek (Poola, 1) 6:2, 6:3 jagu Darja Kasatkinast (8). Teisipäeva ööl peetud kohtumistes ei saanud võitu ka Jessica Pegula (USA, 3) ja Ons Jabeur (Tuneesia, 2), nemadki uustulnukad. Kuna Gauff ja Pegula kaotasid koos ka paarismängu, on see ameeriklannade kolmas kaotus.

Gauff alustas esimest alagrupikohtumist servimurdega, aga edaspidi tegi Garcia neli ja Gauff lisaks vaid ühe murde. Teises setis ei olnud ameeriklanna kordagi ees ja lõpus tal enam lootusi mängu päästa ei olnud, sest Garcia hoidis oma servi. Prantslanna võitis esimeselt pallingult 77 ja Gauff ainult 54% punktidest – nii suure vahe korral pole võimalik kaotada, ehkki teiselt servilt sai Gauff pisut rohkem punkte (55 vs 50%). Gauff oli võitnud Garcia vastu kaks esimest omavahelist mängu, kuid tänavu US Openi veerandfinaalis sai esimese võidu Garcia ja nüüd on seis 2:2.

Swiatek ei kaotanud aga oma servil ühtki geimi, kuigi mõlemas setis oli Kasatkinal üksikuid murdepalle – esimeses setis kaks ja teises üks. Kui mullu oli WTA finaalturniiri võitjat väga raske ennustada ja favoriitide hulka kuulus ka meie Anett Kontaveit, siis tänavu on Swiateki näol olemas selge soosik.

Swiatek ütles, et kõige rohkem jäi ta täna rahule mängu algusega, sest pallid põrkavad Fort Worthis äärmiselt aeglaselt ja tal tuli pisut harjuda. “Tundsin, et pean olema agressiivne, aga samas nende pallidega ettevaatlik. Seepärast püüdsin leida tasakaalu, mis õnnestus hästi,” ütles maailma esireket. Fort Worthis mängitakse kõvakattel, aga selle põrge on tavalisest aeglasem.