Mark Lajal kaotas Pau Challenger’il maailma 133. reketile

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Eesti esireket Mark Lajal teenis tugevakoosseisulisele Pau Challenger 125 (auhinnafond 145 000 eurot) turniirile vabapääsme, aga avaringist edasi siiski ei pääsenud.

Mõistagi ei olnud Lajal ka favoriit, sest kohtus kaheksandana asetatud Jurij Rodionoviga (Austria, ATP 133.) ja kaotas 2:6, 6:3, 3:6. Setivõit nii tugeva mängija vastu on ikkagi hea saavutus. Teises setis servis Lajal lausa hiilgavalt, ta kaotas kokku viies pallingugeimis ainult kolm punkti! Murde tegi Lajal seisul 4:3, kuigi Rodionov juhtis selles geimis 30:0. Paraku läks otsustavas setis vaid üks geim õnnetult ja see otsustaski, sest Lajal kaotas seisul 1:2 oma servi nulliga. Teistes tema servigeimides ei olnud vastasel isegi murdepalli.

Lajal võitis ässad 6:2, sai esimest servi paremini sisse (59 vs 51%) ja võitis esimeselt servilt Rodionoviga võrdselt punkt (74%, mõlemal 42st 31), aga pisut vähem võitis punkte teiselt servilt.