fbpx
Close

Eksperdid arvavad: vigastus ei olnud Anett Kontaveidi kaotuse põhjus

– Rolland Garrosi Philippe Chatrier nimeline peaareen / Foto: Scanpix/AP

Kuigi mängija ise ei ole veel kommentaari andnud, küsis Tennisnet juba neljalt asjatundjalt, kuivõrd tundus, et kinniteibitud põlv ja reis, mis justkui vihjas vigastusele, võis mõjutada Anett Kontaveidi mängu.

Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint vaatas kohtumist Pariisis ja ütles, et tema ei tea, et Anett oleks vigastatud ning mängu põhjal polnud ka sellest aru saada. “Tundus, et energiast jäi tal puudu,” ütles Hint. “Kuid ma ei oskaks küll seda panna võimaliku vigastuse arvele.”

Treener Harri Neppi uskus, et mingi väiksem vigastus võis ikkagi Anetti mängu mõjutada. “Ei, mängupildi põhjal seda näha polnud,” ütles ka Neppi, aga lisas: “Jalga ei teibita ju ilmaasjata kinni. Midagi võis teda häirida.”

Treener Alo Ojassalu oli tulemuses pettunud ning arvas, et vigastus ei olnud kaotuse põhjus. “Mäng oli ju samasugune nagu Madridis ja Roomas ning seal teda vigastus ei häirinud. Ma ei tea, kas tegemist on mingi tennisevälise probleemiga, aga mul jäi mulje, nagu ta ei tahaks mängida,” ütles Ojassalu.

Kanal 12-s mängu kommenteerinud Margus Uba sõnas, et temal ei jäänud muljet, et vigastus Anetti mängu segas. “Asi on ka selles, et kinesioteipi ei panda vigastuse puhul, vaid millegi ärahoidmiseks või ennetamiseks. Olnuks tal jalg tugevalt kinni teibitud, siis tekkinuks küll kahtlus. Ja esimeses setis polnud ju midagi halba, aga kehv oli eelkõige teise seti esimene geim, kust algas murrang. Sellise mängija nagu Muchova servi peaks Anett murdma palju rohkem, aga ta ei olnud tõrjel agressiivne, vaid läks vastase mänguga kaasa. Kuid liiva peal ju Anett kedagi üle ei jookse,” võttis Uba kokku.

Selguse majja tõi Delfile antud intervjuus Kontaveit ise, kes kinnitas siin pajatanud ekspertide sõnu, et vigastus tema mängu ei seganud, valu pülves oli vaid tunda andnud treeningutel servist maandumisel, aga muus osas mitte. Tänase mängu ajal ta valu ei tundnud.

scroll to top