fbpx
Close

Daniil Glinka pääses dramaatiliselt põhiturniirile, Kenneth Raisma kaotas

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Kiseljakis (Bosnia ja Hertsegoviina) oli ITF World Tennis Touri 25 000 USD auhinnafondiga turniiril täna selline päev, kus kvalifikatsioonivõistlus lõppes, aga põhitabelis peeti esimesed mängud.

Väljakul olid mõlemad Eesti tennisistid, neist Kenneth Raisma Daniil Glinkast sammu võrra eespool, sest ta pääses otse põhiturniirile. Aga pärast tänaseid tulemusi on Glinka sama kaugel, kui Raisma enne.

Glinka (ITF 1534.) pidas valikturniiri otsustava kohtumise šveitslase Keivon Tabriziga (1167.) ja võitis 6:3, 7:6. Kuid mäng oli väga dramaatiline ning kestis kaks tundi ja 15 minutit. Esimeses setis jäi Glinkal seisul 3:2 kasutamata lausa seitse murdepalli, kuid õnneks järgmist võimalust seisul 4:3 ta enam kaotsi minna ei lasknud.

Teises setis pääses Glinka samuti murdega juhtima ja oli oma pallingul ees 5:4, 40:15. Kuid kaks matšpalli läks käest ja vastane viigistas. Glinka murdis uuesti, aga jättis kasutamata ka teise võimaluse servida matši võiduks. Tõsi, seekord jäi Glinka oma servil kohe 15:40 taha ega omanud matšpalli. Tie-break oli tasavägine, kuid õnneks võttis kolm viimast punkti seisult 4:5 ikkagi Glinka. Ärevust oli, aga lõpp hea, kõik hea.

Raisma (ITF 1012.) ei saanud kuidagi vastu lätlasele Martins Podzusele (ATP 651. ja ITF 111.), kes on sageli osalenud ITF-i turniiridel ka Eestis ja siin korra paarismängu võitnud. Podzus alistas Raisma 6:2, 6:0. Statistikast poleks vast sellise seisu puhul vaja rääkida, aga tegelikult oli Raisma serv isegi natuke positiivsem kui mõnes varasemas mängus – 3 ässa, 2 topeltviga ja esimene serv õnnestus 57%. Aga sellest polnud kasu, kui ta võitis esimeselt pallingult punkte alla 50% (42) ja vastane 79%.

Glinka peab esimese ringi kohtumise kolmapäeval, loosiga tal vedas, sest ta sai vastaseks samuti kvalifikatsiooni läbinud Domagoj Bilješko (Horvaatia), kes asub ITF-i edetabelis 1656. kohal.

Teisipäeva õhtul tulid Glinka/Raisma väljakule ka paarismängus ja võitsid Luka Jankovici ja Luka Stojanovici (Serbia) 7:6, 7:6. Eelmisel nädalal Brckos said Glinka(Raisma paarismängus esikoha, aga siis oli tegemist 15 000 USD auhinnafondiga turniiriga, Kiseljakis mängib tugevam seltskond.

scroll to top