fbpx
Close

Madalseis kestab: Anett Kontaveit kaotas Roland Garrosi avaringis

Anett Kontaveit Roland Garrosis. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (17) ei ole suutnud üle saada mai algul Madridis alanud mõõnast ja kaotas täna Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste avaringis Karolina Muchovale (Tšehhi, WTA 73.) 6:3, 2:6, 2:6.

Tegelikult ei olnud ka võidetud avasett Anetti poolt kõige kindlam, ta ei saanud pallingut kuigi hästi toimima, ent samas murdis kolmel korral vastase servi ja see aitas. Aga teisest setist alates tundus, et Muchova teeb kõike natuke paremini – kui ta liikus algusest peale paremini kui Anett, siis nüüd hakkas ta ka paremini servima ja rohkem äralööke sooritama. Samuti oli tšehhitar edukam murdepallide realiseerimisel.

Kolmanda seti algus oli taas võitluslik. Kontaveit tuli oma pallingul välja 0:1, 0:40 kaotusseisust ja siis murdis vastase servi. Seejärel juhtis Anett 2:1, 40:0, aga nüüd omakorda loovutas tema suure edu. Ning sellega oligi kõik lõppenud – viimases neljas geimis teenis Kontaveit ainult viis punkti. Mängu käik muidugi ei anna alust väita, et 3:1 edu oleks toonud Anettile võidu, aga neljanda geimi kaotus tundus otsustav.

Anett tuli väljakule Lacoste’i uues punases kleidis, aga teistmoodi oli ka see, et vasaku jala põlvest reieni ulatus kinesioteip. Kui palju see tähendas, on raske arvata, püüame peagi saada informatsiooni, kas vigastus kuidagi mõjutas Anetti mängu või oli tegemist puhtalt ettevaatusabinõuga.

Statistikast nii palju, et kui Anett lõi ühe ässa ja tegi 4 topeltviga, siis Muchoval olid need numbrid vastupidi – 4 ja 1. Tšehhitari palling ei olnud pidevalt ohtlik, aga aeg-ajalt õnnestus tal otse servist päris palju punkte saada. Esimese servi protsent oli ka Muchoval parem – vastavalt 69 ja 56%. Kui näiteks Stuttgardi turniiril kasutas Kontaveit korduvalt oma suurepärast servi, et päästa murdepalle ja tulla rasketest seisudest välja, siis täna oli palling märksa lahjem. Lihtvigu tegi Kontaveit 38 ja Muchova 23 ning kõige selle juures oli tšehhitar ka äralöökide arvu poolest üle 33:28. Igatahes statistika ei jäta Muchova ülekaalus kahtlust. Ka murdepallide realiseerimine – Muchova 15st 8, Kontaveit 14st 5 – annab ikkagi paremuse vastasele.

Eesti lootused Pariisis on nüüd seotud Kaia Kanepiga, kes homme kohtub hiinlanna Shuai Zhangiga (WTA 50.). Esialgu pole kohtumise aeg veel teada.

scroll to top