“Eestlaste hirm” Artjom Smirnov ründas taas – nüüd langes ohvriks Kenneth Raisma

– Tennis / Foto: Pixabay

Ukraina tennisistist Artjom Smirnovist on saanud sel hooajal “eestlaste hirm”, sest kolmest meie tennisistist pole tema vastu keegi saanud üle viie geimi.

Just viis geimi teeniski täna Tšernomorski ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril Kenneth Raisma, kes kaotas neljandana asetatud Smirnovile 3:6, 2:6. Varem olid Smirnovile kaotanud maikuus Kristjan Tamm 0:6, 4:6 ja augustikuus Jürgen Zopp 3:6, 1:6. ATP edetabelis asub 31-aastane Smirnov 765. kohal, seega ei tohiks justkui olla tegemist väga hirmuäratava mängijaga.

Raisma algus oli täna paljutõotav – pärast servimurret avageimis juhtis ta 1:0, 30:0, aga andis siis oma pallingu tagasi. Seisul 4:3 tegi Smirnov esimese seti otsustava murde, ehkki ta oma eduseisul 5:3, 40:15 andis veel pärast Raismale võimaluse saada kaks murdepalli, aga need jäid kasutamata. Murdepalle oli mõlemal mehel võrdselt 7, aga Smirnov realiseeris neist neli, Raisma ainult ühe.

Viimaste mängudega võrreldes ei olnud Raisma serv sugugi hull – 2 ässa, 5 topeltviga ja esimese pallingu õnnestumine 61%, ent paraku võitis eestlane esimeselt servilt ainult 50% punktidest. Smirnov võitis esimeselt servilt aga 72% punktidest.