Rannatennise Eesti GP-etapi võitsid õed Pajumetsad ja Pihl-Reiman

Ülemiste GP-etapi naispaaride poodium: vasakult Lisell Pruul/Kimberly Valgemäe (2. koht), Annela ja Liisa Pajumets (1. koht) ning Marit Saviir/Ester Lattik (3. koht). / Foto: Laulasmaa rannatennise Facebook

Aprilli lõpus peeti rannatennise Eesti GP-etapp ja seda muidugi mitte veel väljas, vaid Ülemiste rannatennise sisehallis. Võistluse nimi oligi Ülemiste GP.

Naistest osales 9 paari, kes jagati kolmestesse alagruppidesse. Sealt väljusid võitjatena õed Annela ja Liisa Pajumets, Lisell Pruul/Kimberly Valgemäe ja Ester Lattik/Marit Saviir, kes omavahelisel finaalturniiril selgitasid esikolmiku paremusjärjestuse.

Õed Pajumetsad, kes noorteklassis võitsid Eesti meistrivõistlustelt medaleid, pole nüüd enam “suurt” tennist kodusel tipptasemel mänginud, kuid rannatennises olid piisavalt head, et alistada finaalturniiril Pruul/Valgemäe 7:6, 6:3 ja Lattik/Saviir 6:3, 6:1. Kõige raskema mängu pidasid Pajumetsad hoopis alagrupis, kus nad alistasid turniiril esimesena asetatud Kea Rael Kuke ja Merlissa Umali 6:2, 3:6, 10:8.

Meespaaride poodium: vasakult Jarko Lipp/Esper Tamme (2. koht), Andri Reiman/Priit Pihl (1. koht) ja Meelis Kuusalu (3. koht, fotolt puudub tema paariline Rainer Vakra). / Foto: Laulasmaa rannatennise Facebook

Valgemäe, kes varakevadel pääses rahvusvahelisel turniiril koos Anette Mäeltiga finaali, sai nüüd Pruuliga teise koha, kui nad võitsid Lattik/Saviiri 6:2, 6:3.

Meeste turniiril osales 12 paari, kes paigutati 16-lisse tabelisse, mis tähendas, et neli kõrgema asetusega paari alustasid teisest ringist ehk veerandfinaalist. Lõpuks läks nii, et esikolmiku järjestus oli täpselt vastavalt asetusele. Kuid Priit Pihli ja Andri Reimani (1) võit ei tulnud kergelt, sest nii poolfinaalis kui ka finaalis läks neil võitmiseks vaja otsustavat tie-break geimi. Pihl/Reiman võitsid poolfinaalis Meelis Kuusalu/Rainer Vakra (3) 6:4, 3:6, 10:4 ja finaalis Jakob Lipp/Esper Tamme 6:3, 6:7, 10:8. Tänu pronksimängu võitmisele said Kuusalu/Vakra kolmanda koha.