fbpx
Close

Andy Murray kardab, et mängijad võivad US Openil nakatuda, sest ei täida reegleid

Andy Murray. / Foto: EPA/Scanpix

Britt Andy Murray on üks tipptennisistidest, kes on võtnud nõuks igal juhul US Openil mängida, kuid ta pelgab, et kui seal asi väljub kontrolli alt, võivad sel olla karmid tagajärjed.

Küsimus on selles, et US Openi ja sellele eelneva Cincinnati (toimub tegelikult New Yorgis) turniiri ajal peavad kõik tennisistid viibima nn “mullis” ehk siis liikuma ainult hotelli ja väljakute vahel. Murray kardab, et osa tennisiste ei pruugi neid nõudeid täita ja lähevad “Manhattanile kolama”. “Kui nii juhtub, võivad sellel olla rängad tagajärjed, nad panevad kogu tuuri edasise toimumise löögi alla,” sõnas Murray.

USA Tenniseliit on võtnud tarvitusele meetmed, et koroonaviiruse poolest ohtlikus USA-s tennisistide tervist kontrolli all hoida. Mängijaid testitakse regulaarselt ja nende liikumist piiratakse. Kuigi vahepeal oli kahtlusi, et juuni keskel välja kuulutatud US Open võib ära jääda, teatas USA Tenniseliit reedel, et turniiri läbiviimine on jätkuvalt plaanis. “Usun, et suurem osa mängijaist järgib reegleid, kuid minu arvates oleks naiivne arvata, et kõik täidavad viiruse protokolle,” ütles Murray.

Näiteid on juba olemas – Danielle Collins sõitis eelmisel nädalal minema Virginias peetud WTT turniirilt, kuigi poleks tohtinud lahkuda. Murray lisas, et sarnaselt on juba “mullist” lahkunud mõned NBA korvpallurid, kes peaksid hooaja lõpuni viibima Orlandos ainult selleks ette nähtud hotellikompleksis ja sisehallides.

Murray kavatseb USA-sse lennata juba järgmise nädala algul, et seal olukorraga harjuda. Cincinnati turniir algab 22. augustil.

scroll to top