fbpx
Close

Eesti U14 tüdrukud said Winter Cupil kolmanda koha

– U14 Winter Cup Kaasanis / Foto: USTA Facebook

Kaasanis lõppes tüdrukute U14 vanuseklassi Winter Cupi alagrupiturniir, kus Eesti sai kolmanda koha.

Kolmandat kohta otsustanud matšis alistas Eesti Horvaatia 2:1. Esmakordselt pääses väljakule Eesti kolmas number Maarja Leinštrep, kes aga üksikmängu kaotas. Kuid Brit Martin võitis Horvaatia esinumbrit Chiara Jerolimovit 6:2, 7:5 ning paarismängus saavutasid Martin ja Grete Gull kahes setis võidu. Võib ka öelda, et Eestil ei vedanud Kaasanis, sest nad sattusid tugevamasse tabelipoolde. Teisest poolest finaalturniirile jõudnud Poola kaotas Venemaale finaalis 0:3, kusjuures poolatarid teenisid kolmes mängus vaid seitse geimi. Eesti oli kaotanud Venemaale poolfinaalis 1:2.

Eesti U16 neiud said Minskis 7. koha 2:1 võiduga Moldova üle. Võidu tõid täna Andrea Roots ja paarismängus Elisabeth Iila/Liisa Varul. Ka siin Eestil ei vedanud, et kohe avaringis mängiti Venemaaga. Ent lohutusturniiril saadud kaotus Leedult siiski näitas, et kõrget kohta poleks meie naiskond nii või naa püüda suutnud.

Noormeeste U16 koondis jäi kolmanda koha matšis alla Hollandile 1:2. Võidu tõi esinumbrite mängus Oliver Ojakäär. Eesti lõpetas seega samal kohal (4.), kus oli ka asetatud. Ilmselt oli Eestile suurim pettumus U14 poiste viimane ehk kaheksas koht Kaasanis. Võistkond oli samuti asetatud neljandana, aga kaotas tänases 7. koha mängus ka Lätile 1:2. Varem kaotati 0:3 Rootsile ja Soomele.

scroll to top