fbpx
Close

Kolm Eesti meestennisisti teeb kaasa ITF-i turniiridel

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

ITF World Tennis Tour meeste turniiridel on võistlustules kolm Eesti tennisisti: Kristjan Tamm, Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka.

Sharm El Sheikhis 15,000 USD auhinnafondiga turniiri alustas Daniil Glinka (ATP 1026.) kvalifikatsioonist. Olgu lisatud, et Glinka oli kvalifikatsioonis teise asetusega. Esimeses ringis sai ta probleemideta jagu ukrainlasest Denis Parshutinist (1821.) 6:2 6:2. Järgmises mängus läks ta taas vastamisi ukrainlasega. Glinka osutas Oleksandr Ovcharenkole (ATP 1319.) tõsist vastupanu vaid esimeses setis, mille ta kaotas alles kiire lõppmängu järel – 6:7(6). Teine sett läks Ovcharenkole juba kindlalt tulemusega 6:1. Põhiturniirile pääsuks vajas Glinka kolme võitu. Paarismängus ta kaasa ei tee.

Vladimir Ivanov (ATP 757.) osaleb 25,000 USD auhinnafondiga turniiril Aktjubinskis (Kasahstan). Tema on loositud otse põhitabelisse, mistõttu alustab ta mitte enne homset. Vastane tuleb talle kvalifikatsioonist. Paarismängus on Ivanovi partneriks temaga varemgi koos mänginud Maxim Ratniuk Venemaalt.

Kristjan Tammele (ATP 714.), kes osaleb Barnstaple-i (Suurbritannia) 25,000 USD auhinnafondiga turniiril, polnud loos ehk kõige armulisem, sest kohe avaringis tuleb tal mängida esimesena asetatud 18-aastase briti Jack Draperiga (ATP 318.). Kui Tamme kontos on seni üks ITF-i turniirivõit (M15), siis Draperil on ette näidata kuus esikohta, neist kolm on saavutatud Barsntaple-iga samaväärsetelt turniiridelt. Paarismängus mängib Tamm, nagu juba tihti tavaks saanud, bulgaarlase Alexander Donskiga (4.asetus).

scroll to top