fbpx
Close

Eesti U14 klassi noored proovisid võimeid Stockholmi superkategooria turniiril

Edwin Averjanov mängimas Stockholmis. / Foto: Tennis Europe

Läinud nädalal toimus Stockholmis Kuninglikus Tennisehallis Tennis Europe`i superkatergooria turniir U14 vanuseklassile. Eestist osales viis noormängijat: Edwin Averjanov, Hugo Narmont, Hanka Mühlberg, Marie Johanna Lapimaa ning Kätriin Reinvald.

Kuigi poiste turniirilt puudusid Tennis Europe`i edetabeli kaheksa esimest poissi, siis TOP 50st oli kohal 16. Poistest õigustaski Averjanov oma 16. asetust (TE 50.), sest 64-ses tabelis jõudis ta täpselt 1/8 finaali. Esimeses kohtumises alistas ta Iisraeli esinumbri, aasta noorema Itamar Verthaimeri kolmes setis 6:4, 3:6, 6:4, seejärel sai jagu wild card’iga turniirile saanud Rootsi mängijast Mick Ilnickist 6:0, 7:6 (4). Kuueteist parema seas tuli aga tunnistada tugeva prantslase, hiljem finaali jõudnud Moise Kouame 6:4, 6:2 paremust.

Narmont sai kvalifikatsiooniturniiril ühe võidu ja kaotuse.

Kui Maria Johanna Lapimaa ning Kätriin Reinvald kindlustasid pääsu põhitabelisse oma edetabelikohtadega (vastavalt TE U14 57. ja TE U14 83.), siis Hanka Mühlberg (TE U14 201.) pidi alustama kvalifikatsioonist. Kvalifikatsiooniturniiril esimest asetust omanud Mühlberg vajas vaid üht võitu, et põhiturniirile pääseda. Ta alistas kohaliku noormängija Wilhelmina Lindorffi 6:2, 6:3 ning tee põhitabelisse oli valla. Seal loos teda aga ei hellitanud, vastaseks tuli Izabella Benke Giosanu Ungarist (TE U14 43.) ning Tartu tüdruk pidi alla vanduma 2:6, 3:6.

Põhiturniiri avavoorus kaotas Lapimaa Belgia tüdrukule Marilyn Van Bremptile (TE U14 38.) 3:6, 2:6 ja nii oligi Eesti piigadest võidukas ainult Kätriin Reinvald, sest ta alistas Sara Näslundi (Rootsi) 6:4, 6:4. Teises ringis tuli Reinvaldil rinda pista turniiri esimese asetuse, Rumeenia tüdruku Gialia Sofina Popaga (TE U14 4.). Eesti tüdruk pidi tunnistama hilisema turniirivõitja nappi paremust 6:7 (3), 4:6.

Marie Johanna Lapimaa võitis lohutusturniiri

Nii jätkasid Mühlberg ja Lapimaa lohutusturniiril. Kui Mühlberg sai kirja võidu ja kaotuse, siis Lapimaa jätkas võiduka lõpuni! Eesti tüdruku paremust pidid tunnistama norralanna Andrea Eie Worren 6:1, 6:1, loobumisvõidu andis Rebecca Malmström (Rootsi), Hispaania tütarlaps Carla Vasquez Alcudia 4:6, 6:3, 10:5 ning finaalis ka sloveenitar Zoja Peternel 6:3, 6:1.

Poiste paarismänguturniiril jõudis Averjanov koos taanlase Paul Hjortelandiga teise ringi, võidu ja kaotuse sai ka Mühlberg koos poolatar Daria Dehmeliga. Nii Lapimaa kui Reinvald said paarismänguturniiril võidurõõmu maitsta kahel korral ning jõudsid kaheksa parema paari hulka. Lapimaa mängis koos Adelina Latšinovaga (Läti) ning Reinvald moodustas duo ülalmainitud ungarlanna Giosanuga.

Käesoleval nädalal toimub aga Tallinnas noorte aastalõputurniir Alexela Masters, kus osalevad iga vanuseklassi (U12, U14, U16, U18) Eesti edetabeli kaheksa tugevamat mängijat.

scroll to top