Mark Lajal ei pääsenud Roanne’i Challengeri põhiturniirile

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Kvalifikatsioonis esimesena asetatud bulgaarlane Aleksandar Lazarov (ATP 278.) oli liiga raske pähkel Mark Lajali jaoks, kuid vähemalt ühe seti suutis Eesti esireket Roanne’i Challengeril tema vastu võita.

Lajal kaotas kolme seti kohta üsna kiirelt (tund ja 22 minutit) lõppenud mängus Lazarovile 2:6, 6:3, 0:6. Avasetis võitis Lajal oma servil esimese geimi, aga seejärel tegi vastane kaks murret ja juhtis 5:1, millega sett oli otsustatud. Teises setis õnnestus Lajalil mängu jooksul ainsal korral murda Lazarovi palling ja see juhtus neljandas geimis. Pärast järgnenud oma servigeimi võitmist juhtis Lajal 4:1 ja see edu jäi püsima. Otsustavas setis aga Lajalil lootusi polnud. Üheski geimis ei saanud ta paremat seisu kui 30:30.

Lajal oli seekord hädas topeltvigadega, mida ta tegi kaheksa. Tõsi, ka vastane patustas nendega kuuel korral, aga tema servigeime see kokkuvõttes ei mõjutanud. Lazarov võitis ässad 7:3 ja teenis esimeselt servilt 83% punktidest Lajali 72% vastu.