fbpx
Close

Eesti U12 tüdrukud tegid Summer Cupil väga hea turniiri, kuid jäävad napilt finaalturniirilt eemale

Eesti U12 tüdrukud (vasakult Elizabeth Averjanov, Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson), tagaplaanil treener Taavi Tuisk. / Foto: USTA Facebook

Käesoleval nädalal lõppesid Tennis Europe`i Summer Cupi alagrupiturniirid U14 vanuseklassile, ette peeti ära üks U12 vanuseklassi alagrupiturniir tüdrukutele. U12 Eesti tüdrukute koondis koosseisus Kiira Paškov, Nora Olivia Adamson, Elizabeth Averjanov ja kapten Taavi Tuisk tegid Prantsusmaal Cabourgis kõva turniiri ja jõudsid finaalturniirile pääsu otsustanud sõelmänguni.

Cabourgis osalesid kaheksa riigi tennisetüdrukud, kes jagati kahte neljasesse gruppi. Finaalturniirile pääsemiseks oli vaja tulla oma grupis kahe parema sekka ning siis alistada teise grupi kas esimeseks või teiseks tulnud võistkond.

Eesti tüdrukud alistasid alagrupis Küprose, Belgia ja alati tugeva Prantsusmaa settigi loovutamata võrdse tulemusega 3:0! Grupi võitjat otsustanud kohtumises võitis Nora Olivia Adamson Prantsusmaa teise numbri Ninon Carpentieri 6:2, 6:3 ja „esimesel laual“ mänginud Kiira Paškov Lison Tapini 7:5, 6:3. Koondise kapten Taavi Tuisk sõnas, et kindel võit tugeva Prantsusmaa üle valmistas rõõmu. „Eriti hea partii Prantsusmaa vastu tegi Nora, tema peaks ka edaspidi ikka rohkem 1. kategooria turniire mängima.“

B-grupi võitjatena mindi seejärel kokku A-grupis teiseks tulnud Saksamaaga. Adamson kohtus sõelmängu avapartiis Saksamaad esindava leedu päritolu tütarlapse Viktorija Cesonytega ning pidi tunnistama vastase 6:3, 6:0 paremust. Paškov jäi Saksamaa U12 esinumbrile Ida Wobkerile alla 2:6, 3:6. Sellega oli edasipääs finaalturniirile Eesti tüdrukute jaoks suletud. Paarismängus pidasid vahva lahingu Averjanov/Paškov, kes võtsid Saksamaa vastu ka võidupunkti 6:7 (5), 6:4, 10:3.

„Natuke kahju on ikka,“ ütles Tuisk Tennisenetile. „Aga Saksamaa tüdrukud õnnestusid just meie vastu hiilgavalt. Nende varasematest mängudest võis eeldada, et meil on šanss edasipääsuks olemas. Aga see on sport. Nemad õnnestusid perfektselt ja Wobker mängis Paškovi vastu ilmeksimatult.“

Lisaks Saksamaale pääses finaalturniirile Slovakkia, kes teises play-off matšis oli parem Prantsusmaast 3:0.

„Slovakkia oli kindlasti parim tiim turniiril, aga sellise tasemega mängud on meie parematele noormängijatele arenguks väga vajalikud. Turniiri korraldus oli väga ok. Suur tänu ka Eesti Tennise Liidule, kes aitas meid Pariisist võistluspaika transferiga. Kiira mängib nüüd järgmisel nädalal Saksamaal TE U12 1. kategooria turniiri, kus ka Ida Wobker on üles antud – kui nad peaksid taas omavahel kohtuma, vaatame, kes siis peale jääb,“ oli Tuisk kokkuvõttes positiivne.

U14 Eesti tüdrukute koondis (Marie Johanna Lapimaa, Kätriin Reinvald, Miriam Ränkel, kapten Kristofer Sven Kliimand) mängis Poolas Pszcyzynas. Eesti tüdrukud võitsid kaks ja kaotasid ühe matši, paraku tuli kaotus vastu võtta just esimeses kohtumises Prantsusmaaga (0:3) ning seetõttu jätkati mängimist 5. kohale.

Kõigepealt alistati lohutusringis Poola 2:1 ja seejärel ka Horvaatia samuti 2:1. Kohtumises Horvaatiaga oli seis pärast üksikmänge 1:1, otsustavas paarismängus alistasid Lapimaa/Ränkel Astrid Joha-Bilic/Lara Serici 4:6, 7:5, 10:6 ning tasuks igati väärikas 5. koht.

Finaalturniirile Loanasse Itaaliasse sõidavad aga meie lõunanaabrid. Läti U14 tüdrukud tulid Bremenis peetud alagrupiturniiril Saksamaa järel teiseks ning kohtuvad finaaliturniiri avamatšis Rumeenia eakaaslastega.

Eesti U14 poiste võistkond (Kristofer Karis, Edwin Averjanov, Nikita Smirnov, kapten Henry Nelk) pidi Tšehhis Veskas alustama eelringist. Alustuseks saadigi Moldovast kergelt 3:0 jagu. Seejärel mindi loosi tahtel kokku Ukrainaga ja vastu tuli võtta 3:0 kaotus ning nii jätkati kohtadele 5.-8. 

Järgmises kohtumises Lätiga sai otsustavaks paarismäng, mille meie noored Averjanov/Karis suutsid vanade tuttavate Armands Aire/Rihards Neimanise vastu endi kasuks kallutada 6:2, 6:2.

5.-6. koha matšis Montenegroga sai kõik selgeks pärast üksikmänge, sest Eesti poisid jäid mõlemas kohtumises alla.  Turniir õnnestus aga võiduga lõpetada, sest Averjanov/Karis võitsid paarismängu. Kokkuvõttes alagrupis kuues koht.

scroll to top