fbpx
Close

Kahe päevaga kolm pikka mängu pidanud Glinka/Saar jõudsid poolfinaali

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Vihmase ilma tõttu ei olnud lihtne saatus Daniil Glinkal ja Karl Kiur Saarel (4), kes Bakio (Hispaania) ITF-i M25 turniiri paarismängus pidasid neljapäeval ühe ja reedel kaks pikka mängu, kuid kõiki neid võita siiski ei õnnestunud, sest poolfinaalis tuli alistuda esimesena asetatud Luke Johnsonile (Suurbritannia) ja Skander Mansourile (Tuneesia).

Esimeses ringis alistasid Glinka/Saar Hispaania paari Ian Luca Cervantes Tomas/Adrija Vallejo Ferrer 6:7, 7:6, 10:5. Mäng algas tegelikult kolmapäeval, aga jäi vihma tõttu pooleli vastaste 3:0 eduseisul. Järgmisel päeval sai Eesti paar murde tagasi, kuid kaotas tie-break’i 1:7. Teises setis olid Glinka/Saar samuti murdega taga, aga viigistasid 4:4 ja seekord asusid tie-break’is ise juhtima 4:1. Vastased viigistasid 5:5, aga kaks viimast punkti kuulusid Eesti paarile. Ja lõpuks matši tie-break’is tegid Glinka Saar neljapunktilise otsustava spurdi seisult 5:4.

Täna pärastlõunal olid Glinka/Saar vastamisi üksikmängu finalisti Dominik Palani (Tšehhi) ja Svjatoslav Guliniga (-). Selles mängus oli murdeid vähem. esimeses setis piisas Glinka/Saarele vastaste ühe servigeimi võitmisest, teise seti algul murdsid mõlemad paarid vastaste servi ühel korral, seejärel aga enam mitte ja taas otsustas mängu tie-break, mille Glinka/Saar võitsid 7:5, kuigi nad juhtisid 6:1 ja esimesed neli matšpalli jäi kasutamata. Tulemus seega 6:4, 7:6.

Johnson/Mansouri olid kahes esimeses mängus kummalegi vastasele loovutanud vaid ühe geimi, aga Glinka/Saar, kes pidid umbes tund pärast eelmise mängu lõppu uuesti väljakule tulema, suutsid nendega võrdselt heidelda. Pärast avaseti kindlat kaotust võitsid nad teise seti ja lõpuks jäid alla vaid 2:6, 6:3, 7:10. Glinka/Saare jõud rauges matši tie-break’i eduseisul 7:2, kui nad ei saanud enam ühtki punkti. Võit oli lähedal, aga vastased värskemad – neil ei tulnud ju kahes esimeses mängus üldse pingutada ja täna kaht mängu pidada.

scroll to top