Eesti tüdrukute pidu U16 turniiril Aizkraukles

Eleanora Roos (vasakul) ja Kiira Paškov Aizkraukles. / Foto: Viktoria Uudeküll

Laupäeval Lätimaa tenniselinnakeses Aizkraukles lõppenud Tennis Europe`i U16 3. kategooria turniiril tegid platsi puhtaks Eesti noormängijad Eleanora Roos ja Kiira Paškov. Eesti tüdrukud mängisid omavahel üksikmängu finaalis ning võitsid koos paarismänguturniiri.

Turniiriga võib rahul olla ka Tartu piiga Hanka Mühlberg, kes pärast kahe Läti tüdruku alistamist (nende seas ka 7. asetust omanud Biktorija Visocanska 6:3, 6:2) pidi veerandfinaalis alistuma esimest paigutust omanud Ukraina tütarlapsele Arina Kornievale 0:6, 3:6.

Just Kornievaga kohtus aga poolfinaalis alles eeloleval reedel ehk 14. aprillil oma 13. sünnipäeva tähistav Kiira Paškov. Avaringis endast kaks aastat vanemast valgevenelannast Margarita Novikust kindlalt jagu 6:2, 6:1 jagu saanud Paškov alistas teises ringis Alise Aleksjeva (Läti) 6:2, 6:2 ning kaheksa parema seas ka Poola neiu Wiktoria Kubicka 6:2, 6:1. Poolfinaalis Kornievaga lõppesid kõik kolm setti täpselt ühesuguse skooriga 6:2, kaks neist, esimene ja kolmas Eesti mängija kasuks.

Teises tabelipooles ronis uljalt finaali poole kvalifikatsioonist alustanud Eleanora Roos. Kõigpealt Ukraina tüdruku Stefania Karpaliuki 6:3, 6:1 alistanud Roos sai teises ringis Läti noormängijalt Stefanija Bolevicalt küll loobumisvõidu, kuid veerandfinaalis näitas sisukat mängu ning alistas Leedu U16 teise numbri ja ka turniiri teise paigutuse Ugne Vingyte 6:3, 6:2. Poolfinaalis oli Eesti tüdruk kindlalt parem USA esindajast Maria Batinicist ( 5.paigutus) 6:2, 6:2.

Nõnda olidki TE U16 Vilar Cupi finaali jõudnud kaks Eesti tüdrukut 13-aastane Eleanora Roos ja 12-aastane Kiira Paškov. Finaal algas põnevalt ja mõneti ootamatult, kui samuti aprillis, nimelt 22. kuupäeval 14. sünnipäeva pidav Roos dikteeris mängu kulgu ja Paškov omakorda ei saanud päris oma mängu käima. 6:3 esimene sett Roosille. Tasavägine matš jätkus ka teises setis, kuid Paškovil oli selg vastu seina, ta eksis vähem kui avasetis ning 6:3 eduga triivis ta kohtumise otsustavasse kolmandasse setti. Seal oli dirigendiks juba Paškov. Roos võitles lõpuni, kuid pingeliste geimide lõpud kuulusid Paškovile ja setivõiduga 6:1 kindlustas ta endale Vilar Cupi U16 võidutrofee.

Paarismänguturniiril olid Paškov/Roos klass omaette, kuid jällegi…finaalis sai näha kolme Eesti tüdrukut, sest ka Hanka Mühlberg koos Ukraina mängija Darja Medvedevaga jõudsid finaali, nad alistasid tulises poolfinaalis Poola paari Wiktoria Kubicka/Aleksandra Les 6:7 (2), 6:3, 10:5. Samal ajal olid Paškov/Roos teel finaali loovutanud kahes toimunud matšis kokku kolm geimi (veerandfinaalis saadi loobumiskaotus). Finaalis läks aga tarvis otsustavat tie-break setti. Avaseti 6:3 võitnud Eesti paar andis teises järele ning Mühlberg koos Ukraina tüdrukuga kasutasid selle ära 6:2. Otsustavas setis oli Paškovi/Roosi ülekaal 10:2 ning ühes sellega võideti koos teist nädalat järjest Tennis Europe´i turniiri paarismängu karikas. Eelmisel nädalal samas kohas saavutati esikoht U14 vanuseklassis.