fbpx
Close

Eesti naiskond alustas kindla võiduga, homme kohtutakse Kosovoga (mängijate kommentaarid)

Eesti koondis Billie Jean King Cupil Portugalis. / Foto: Allar Hint

Kokku vaid seitse geimi loovutas Eesti tennisenaiskond Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupiturniiri avavoorus Lõuna-Aafrika Vabariigi vastu.

Oeirases (Portugal) esmaspäeval alanud turniiril võitis Elena Malõgina matši avakohtumises Suzanie Pretoriuse (WTA edetabelikoht puudub) 6:1, 6:0 ja Anett Kontaveit esireketite mängus Isabella Krugeri (WTA 364.) 6:2, 6:2. Paarismängus pani Eesti välja Ingrid Neeli ja Maileen Nuudi, kes võitsid LAV-i paari 6:1, 6:1.

Anett Kontaveit kommentaar tänase mängu kohta: “Eks esimene võistlusmäng üle pika aja on alati natuke selline, et närv oli sees, kuid arvan, et sain korralikult hakkama, võib olla lõpus oli korraks rabedam hetk. Kindlasti oli asju, mida oleks tahtnud paremini teha, aga praegu on tähtis mängurütmi tagasi saada ja uuesti harjuda võistlemisega. Paus on olnud mitu kuud keset hooaega, ei saa kohe oodata ideaalset mängu.”

Anett lisas, et valmistus BJK Cup’i turniiriks Marbella liivaväljakutel treenides. “Seal olid ideaalsed tingimused ja sain hästi valmistuda käesolevaks turniiriks. Nende mängudega selgub, kuidas selg vastu peab, aga praegu midagi valutama ei hakanud ja loodetavasti järgmised mängud lähevad samamoodi,” ütles Anett. WTA turniiridele kavatseb ta naasta aprilli lõpus Madridis.

Treener-kapten Märten Tamla koos naiskonna esinumbri Anett Kontaveidiga. / Foto: Allar Hint

Eesti naiskonna uustulnuk Ingrid Neel ütles, et esimene mäng Eesti eest oli väga mõnus ja hea oli tunda võistkonna toetust. “Nautisin tänast mängu Maileeniga, meie stiilid täiendavad teineteist ja temaga on hea koos mängida, Samuti andis Märten kaptenina pingilt head energiat ja taktikalist tuge,” rääkis Ingrid.

Samas alagrupis (B) alistas Leedu Kosovo 3:0 ja Gruusia Iirimaa 2:1. Teisipäeval kohtub Eesti Kosovoga.

scroll to top