fbpx
Close

Eesti tüdrukud võitsid kindlalt Läti, kuid koht finaalturniiril pole veel tagatud (parandatud)

Eesti U12 tüdrukute esireket Elizaveta Anikina. / Foto: Igor Pissarev

Eesti U12 tüdrukute koondis võitis koduses Forus Spordikeskus Viimsis peetud Winter Cupi alagrupiturniiri poolfinaalis Läti 3:0.

Eesti ei kaotanud Lätile settigi. Teiste numbrite kohtumises alistas Vera Morozova Gabriela Jaunzeme 6:3, 6:1 ja esireketite mängus Elizaveta Anikina Tina Jansone 6:2, 6:2. Paarismäng peeti lühendatud formaadis ja seal võitsid Anikina ja Ieva Bzhelenko Jansone ja Nikola Kapulina 4:2, 4:1.

Eesti koondise treener Ain Suurthal ütles, et läks oodatust paremini. “Meie teine number Vera Morozova mängis väga hea mängu ja ka kolmas number näitas head taset. Liza (Elizaveta Anikina – toim) võitu võis eeldada, aga algus ei olnud tal sugugi kerge, lätlanna hea mäng ehmatas teda isegi pisut, kuid lõpuks läks kõik nii nagu pidi minema,” rääkis Suurthal.

Küll tuli aga päeva jooksul uus informatsioon edasipääsejate osas. Nimelt kaotas Suurbritannia poolfinaalis Horvaatiale 1:2, aga et britid korraldavad finaalturniiri, siis nad saavad koha kaheksa parema hulgas. See tähendab, et Tallinnast läheb teisena edasi finaali Eesti – Horvaatia võitja. “Horvaatia tüdrukud on kindlasti tugevamad kui lätlannad,” ütles Suurthal. “Ja kuna edetabelit U12 klassis pole, on nad teinud ka nii, et pannud oma parima mängija kolmandaks numbriks. Tõenäoliselt see tähendab, et homme on üksikmängude seis 1:1 ja otsustab paar.”

Eesti – Horvaatia matš algab pühapäeval kell 9.

Vera Morozova (vasakul) alistas Gabriela Jaunzeme. / Foto: Igor Pissarev

scroll to top