fbpx
Close

Arina Sabalenka kaitses tiitlit

Arina Sabalenka näitab jõudu ja hoiab rasket karikat kõrgel ühe käega. Paremal Evonne Goolagong-Cawley, kes ajavahemikus 1971-1980 võitis seitse slämmiturniiri. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Arina Sabalenka (2) võitis teist aastat järjest Austraalia lahtised meistrivõistlused ja ka kokkuvõttes on see talle teine slämmiturniiri tiitel.

Finaalis põnevust ei tulnud, nagu ka karta oli. Qinwen Zhengil (Hiina, 12) teatud võimalusi oli, näiteks avaseti 0:2 kaotusseisus sai ta Sabalenka servil 40:0 ette ja ka päris viimases geimis oli hiinlanna peaaegu üht murret tagasi võitmas, aga lõpuks valgevenelanna oma servi ei kaotanudki ja võitis kohtumise kolme murde abil 6:3, 6:2.

Hiinlanna ei saanud ikkagi hakkama Sabalenka servi tõrjumisega, vigu kogunes liiga palju. Samuti oli valgevenelanna võimas tempomäng talle pahatihti liiast. Zheng jõudis pallile juurde, aga asendit ei jõudnud sisse võtta ja nii tulid eksimused. Statistika näitabki, et oma 62st punktist suurema osa (32) võitis Sabalenka just vastase sunnitud vigadest, mille alla kuuluvad ka servitõrje eksimused. See, et äralööke tegi Sabalenka vähem (14:19), on tegelikult petlik, sest ta sundis vastase eksima juba enne, kui oleks jõudnud äralöögi teha.

Sabalenka võidukõne oli mõistagi tavaline oma tiimi, toetajate, publiku, korraldajate ja vastase kiitmine, mistõttu ainus, mis vast tähelepanu tõmbas, oli võitja lause: “Need kaks nädalat olid imelised. Ma ei kujutanud ette, et saan seda karikat veelkorra pea kohale tõsta.” Samas oli Sabalenka siiski favoriit number kaks Iga Swiateki järel ja tiitli kaitsmine ei olnud mingil juhul ootamatu.

Zheng oli pisut sellest löödud, et ta rohkem vastupanu osutada ei suutnud, aga lubas kõvasti tööd teha ja järgmises finaalis tugevamini mängida.

scroll to top