fbpx
Close

Novak Djokovic siiski US Openil ei mängi

Mullu lahkus Novak Djokovic US Openilt pisarais pärast finaali kaotamist ja eks tal oli nüüdki põhjust pisaraid valada. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Maailma kuues reket ja 21-kordne slämmivõitja Novak Djokovic (Serbia) venitas otsusega viimase minutini, aga kuna positiivseid uudiseid USA-st ei tulnud, otsustas ta ennast ülesandmislehelt maha võtta.

Austraalias juba juhtus selline jama, et Djokovic oli sunnitud loobuma pärast seda, kui oli juba tabelisse loositud, aga tookord ei olnud see kindlasti tema enda süü, vaid austraallased tekitasid segadust, kui kohus lubas serblasel mängida, aga immigratsiooniminister tühistas selle otsuse. Seekord ootas Djokovic, et USA leevendab vaktsineerimata välismaalaste riiki sisenemise piiranguid, aga sellest ainult räägiti, kuid otsuseni ei jõutud. Nii jääb Djokovic sel aastal eemale juba teisest slämmiturniirist.

“Novak on suur tšempion ja on väga kahetsusväärne, et ta ei saa mängida 2022. aasta US Openil, sest ta ei tohi riiki siseneda vastavalt valitsuse poliitikale vaktsineerimata välismaalaste osas. Ootame Novakit tagasi 2023. aasta US Openil,” ütles turniiri direktor Stacey Allaster.

Meeste üksikmängus on esimesena asetatud tiitlikaitsja Daniil Medvedev, kelle esimese kolme ringi loos on üsna soodne, aga 1/8 finaalis võib ta kohtuda Nick Kyrgiosega (Austraalia, 23), kellele ta Montreali turniiril kaotas. Pealegi juhib Kyrgios Medvedevi vastu 3:1.

Muidu on aga meeste tabel selline, et esimeses-teises ringis suuri vastasseise justkui pole. Võib-olla kõige põnevam on Carlos Alcarazi (Hispaania, 3) avaringi mäng napilt asetusest ilma jäänud Sebastian Baeziga (Argentiina, ATP 37.), kes on sel hooajal mitu head võitu saanud.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top