fbpx
Close

Eesti seeniorid nahutasid Soomet

– Heikki Rautajoki, Robert Kajaslampi, Ants Sepp ja Valeri Kirss Eesti-Soome maavõistlusel / Foto: Jaan Rahe

Tänavuse suve ühel viimasel ilusal ja päikesepaistelisel nädalavahetusel, 8. septemril toimus 26. Eesti-Soome seenioride maavõistlus tennises.

Need maavõistlused kannavad endas üle kahekümne aastast traditsiooni. Seekord oli Eesti kord võõrustada Soome koondist, võistluspaigaks valiti Tallinna Kalevi Tenniseklubi savi-liivaväljakud Herne tänaval.

Kui tavaliselt on maavõistlused olnud tasavägised, siis seekord oli eestlaste edu suur. Üheks põhjuseks võib lugeda ka seda, et paljud soomlased olid seotud teiste võistlustega või siis vigastatud (näiteks M.Horsma, R.Ainola, K.Berner, J.Berner jpt). Kuigi ka mõned Eesti parimad mängijad olid puudu (S.Johannson, K.Aigro, R.Raig, S.Alajõe, K.Tammaru) kujunes Eesti võistkonna võidutulemuseks 25:4. M60+ paarismängu ei peetud, kuna soomlased siirdusid laevale, et naasta Helsingisse. Seda on varemgi juhtunud, et aja planeerimisel on soomlased olnud ehk liiga optimistlikud.

Eesti naistest mängisid kaasa Ilona Poljakova, Piret Ilves, Kristiina Grünberg, Kersti Orek, Merike Seer, Kaie Ülper, Katrin Tammaru, Leelo Kalju ja Mari Pedajas ning meestest Rene Busch, Aare Vahimets, Andzi Toom, Sixten Raikkerus, Margus Metsanurm, Pavo Zopp, Alar Milk, Oleg Shevtsuk, Tiit Lehtmets, Ülo Vatsk, Ants Sepp ja Valeri Kirss. Peab tõdema, et tavapärasest oli Eesti seekord tugevama koosseisuga väljas. Mängud eraldi võetuna olid siiski märksa võitluslikumad lõpptulemusele vaatamata.

2019. aasta on seega Soome kord võõrustada Eesti koondist. Ja võimalik, et tulemus ei kujune enam nii võimsalt Eesti kasuks või siis edu saadab taas soomlasi, nagu paljudel eelnevatel aastatel.

scroll to top