Eesti seeniorid noppisid suure hulga auhinnakohti Vilniuse ja Adaži turniirilt

– Eesti seeniortennisistid Vilniuses / Foto: Erakogu

Eesti seenioridele oli käesoleva nädal väga edukas. Osaleti tugeval 1.kategooria turniiril Vilniuses ja 3.kategooria turniiril Lätis Adažis. Nopiti mitmeid esikohti ja lisaks veel hulk medaleid.

ITF Seniors 1.kategooria turniiril Vilnius Cup väärib erilist esiletõstmist Alar Milgi esikoht vanuseklassis 60+. Alles seitsmenda asetusega Milk lülitas veerandfinaalis konkurentsist esimesena asetatud ja momendil maailmas 25-ndat positsiooni hoidva briti Nigel Manni 6:3 6:3. Poolfinaalis tuli raske võit leedulase Tadas Taraseviciuse (7) üle 7:6(4) 7:6(4). Finaalis sai Milk loobumisvõidu Mayur Vasant Manekilr (India). Paarismängus oli Milgi partneriks 65+ vanuseklassis esikoha võitnud taanlane Alan Rasmussen. Olgu öeldud, et 15-aastat tagasi juhtis Rasmussen oma vanuseklassis maailma edetabelit! Finaalis alistasid Milk/Rasmussen Hispaania dueti Angel Luis Arbelo Armas/Ramon Canosa Sendra kindlalt 6:2 6:2.

Naiste 40+ vanuseklassis võidutses Liina Suurvarik, kes alistas esikohamatšis Läti tennisisti Tereza Stenclava 6:1 6:1. Kolmas koht kuulus siin teisele Eesti tennisistile Enel Sintonenile. Sama vanuseklassi paarismängus tuli Suurvarik esikohale koos oma lemmikpartneri Piret Ilvesega. Finaalis võideti Egle Jurkeviciene/Ausra Rudienet Leedust 6:4 6:4. Ilves saavutas samuti kaks esikohta. 50+ vanuseklassi üksikmängus võitis Ilves otsustavas mängus Magdalena Sekkensi (Rootsi) 6:4 6:7(6) 6:1. Vanuseklassis 45+ jäi Helen Tälli teiseks, kaotades finaalis Laura Juvonenile (1) Soomest 1:6 6:3 2:6.

– Helen Tälli, Alar Milk ja Piret Ilves / Foto: Maret Sepp

Adaži turniir Münchausen Cup oli samuti edukas eestlastele. Kuigi tasemelt oli tegemist kaks astet madalama turniiriga, oli meie tennisistide edu märkimisväärne. Meeste konkurentsis saavutasid üksikmängus esikoha Sulev Alajõe (MS55+) ja Ants Sepp (MS70+). Sepp alistas finaalis Eestis resideeruva soomlase Heikki Rautajoki ning Alajõe samuti soomlase Eero Rahikka. Naiste vanuseklassis 65+ tuli esikohale Riina Raig.

Meeste 50+ vanuseklassis jõudis Aare Vahimets finaali, kus pidi tunnistama nappi kaotust vanale rivaalile lätlasele Eglis Valeinisele (1) 6:2 4:6 4:6. Seevastu paarismängus õnnestus koos Urmas Mardiga (1) noppida esikoht. Viimases mängus alistati Alvis Tabors/Artis Ziders (Läti) 6:0 7:6(3).

Meeste 60+ vanuseklassis langesid poolfinaalis välja Margus Metsanurm ja Oleg Ševtšuk.

Segapaaarismängus saadi ka üks esikoht. Andres Aarelaid ja Ülle Kirsimägi tegid seda vanuseklassis XD55+. Teise koha noppisd Adažis Kurmo Annus/Ivar Puusepp klassis MD40+, Ševtšuk koos leedulase Marius Kukenysega klassis MD60+, Annus koos lätlanna Irene Stenclavaga klassis XD40+, Puusepp koos Jelena Tumsevicaga (Läti) klassis XD45+ ja Raig/Kirsimägi klassis WD50+. Dramaatilise finaali järel pidid teise kohaga leppima (MD70+) Sepp ja Rautajoki. See tulemus (kaotati Läti-Venemaa paarile Edgars Konstantinovics/Victor Wedenskyile) tasub ära märkimist: 6:3 3:6 15:17!