fbpx
Close

Valus kaotus: Kaia Kanepi langes Australian Openi avaringis välja

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ligi kaks ja pool tundi kestnud mängus kaotas Kaia Kanepi Australian Openi avaringis tšehhitar Barbora Krejcikovale (WTA 127.) 6:7, 6:2, 3:6.

Mäng kulges vahelduva eduga, initsiatiiv käis käest kätte.Pikkades pallivahetustes oli Kaia parem, kuid mitte liiga palju. Krejcikova üritas esimesel võimalusel äralööki ja lühikesi punkte võitis selle arvel rohkem. Kui Kaia pigem valmistas rünnakuid ette, siis Krejcikova mängis pigem spontaanselt.

Esimese seti lõpp võis saada kogu kohtumise kaalukeeleks, ehkki kui Kaia selle võitnuks, ei saa olla kindel, et teine sett siis selliselt kulgenuks nagu nüüd kulges. Igatahes jäi Kaial seisul 6:5 kasutamata kaks settpalli, ent tõele au andes oli Krejcikova enne seda setivõidule lähemal. Nimelt servis tšehhitar 5:4 eduseisul ja kuigi jäi 0:40 taha, teenis hiljem kaks settpalli, millest esimesel ta üsna lihtsalt eksis. Tie-breaki mindi seega nii mängima, et mõlema ajusopis vasardas mõte kasutamata võimalustest. Kuid seal läks Krejcikova kiirelt 6:0 ette ja võitis 7:3.

Teist setti alustas Kaia kohe servimurdega ning enam vastasele võimalusi ei andnud. Teine murre viis ta juba ette 5:1 ja polnud enam kahtlust, et tulemas on otsustav sett. Selle algul asus Kaia kohe murdega ette, ent Krejcikova vastas samaga. Otsustavaks sai Kanepi servigeim seisul 2:3, kus ta patustas mitme lihtveaga. Seisul 15:40 eksis aga Kaia sellisel rabakul, millest lihtsamat enam olla ei saagi.

Krejcikova pallingul seisul 5:3, 30:30 jõudis lõpuks kohale vihm, mida mitu päeva ennustati, et see rikub Australian Openi avapäeva. Praeguse seisuga (kell 6.30 hommikul) ongi rikkumas, kuid Kanepi ja Krejcikova mäng algas siiski kümmekond minutit hiljem uuesti ja mängiti veel neli punkti, aga murdepalli Kaia ei saanud. Kaks viimast pallivahetust kaotas eestlanna lihtveaga.

Tegelikult tegi Krejcikova selles mängus isegi rohkem lihtvigu (vastavalt 39 ja 36), kuid otsustavas setis olid lihtvead Kaia kahjuks 17:12. Äralöökidega võitis tšehhitar 44:36, mis on just tema riskeeriva, aga suuremalt jaolt õnnestunud ründemängu tulemus. Jäi ju Krejcikova äralöökide/lihtvigade suhtega plussi, Kaia numbrid olid võrdsed.

Tundus, et Krejcikoval õnnestus ka natuke paremini tõrjuda Kaia esimest servi. Seda tõestavad ka numbrid: Kanepi võitis esimeselt pallingult 62, aga Krejcikova 68% punktidest. Nii ei olnud kasu, et teiselt servilt kuulus ülekaal (51 vs 39%) Kanepile. Tähtis oli ka fakt, et tšehhitar sai esimest pallingut hästi (66%) sisse, mistõttu sai ta mängida esimese servi punkte rohkem kui Kanepi (56%) ning Krejcikova üsna hädine teine palling ei saanud talle saatuslikuks. Ässasid lõid mõlemad mängijad 6, topeltvigu tegi Krejcikova 3 ja Kanepi 2.

Resümee oleks selline: Kanepi mängis mitte oma parimal, kuid siiski suhteliselt heal tasemel, aga vastane oli õige pisut parem. Kogu statistikat saab vaadata siit.

Turniiri teiste mängude ülevaate kirjutab Tennisnet lõuna paiku.

scroll to top