Jürgen Zopp langes Budapestis konkurentsist kohe esimeses mängus

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

ATP Challenger Touri turniiril Budapestis oli Jürgen Zopp kolmandana asetatuna avaringis vaba ja alustas seega turniiri otse teisest ringist.

46,6000 USD auhinnafondiga turniiril kohtus Jürgen Zopp (ATP 146.) teises ringis 25-aastase prantslase Mathias Borguega (254.). Kuigi edetabelikoha järgi oli Zopp kohtumise eel kerge favoriit, polnud vastase näol tegemist eeldatavalt autsaideriga. Kihlveokontorid andsid väikese eelise küll Zoppile.

Bourgue on senise karjääri jooksul võitnud kaks ATP Challengeri, 2017. aastal Cherbourgis ja 2015. aastal Bloisis. Lisaks on prantslase kontos 12 esikohta ITF Futures turniiridelt ning kõrgeim edetabelikoht olnud 140. Suure slämmi turniiridel harva põhitabelisse pääsenud Bourgue jõudis 2017. aastal French Openil teise ringi. Budapesti turniiri avaringis alistas Bourgue itaallase Andrea Basso 6:3 7:6.

Zopp ei saanudki seekord oma mängu korralikult kulgema, 58 minutit kestnud mängus kujunesid prantslase võidunumbriteks 6:3 6:1.

Esimeses setis hoiti oma servi seisuni 4:3 prantslase juhtimisel. Järgmises geimis ei saanud Zopp oma servilt punktigi ja sinna see avasett läks. Teises setis loovutas Eesti esireket seisul 1:2 ja 1:4 oma servi ning asi oli sisuliselt otsustatud.