Eesti paar pääses veerandfinaali

– Karl Kiur Saar / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar jõudsid Trimbachis ITF-i M25 turniiril paarismängu veerandfinaali.

Eesti duo alistas Aleksandr Brainini (Ukraina) ja Noah Lopezi (Šveits) 7:6, 6:3. Esimeses setis olid Glinka/Saar murdega taga seisul 0:2 ja uuesti 2:4, kuid läksid siis juhtima 5:4. Tie-break’is spurtis Eesti paar seisult 2:3 ette 5:3 ja võitis 7:4. Teises setis olid Glinka/Saar murdega ees, aga vastased said selle tagasi ja seisul 3:4 olid nad oma servil ees 40:0. Sellelt seisult lõpetasid eestlased mängu, võites kaheksa viimast punkti järjest. Eesti paari ülekaal väljendus eelkõige esimese servi punktide võitmises – 79% vs 55%.

Veerandfinaalis on Glinka ja Saare vastaseks neljandana asetatud Suurbritannia paar Charles Broom/Anton Matusevich.

Elena Malõgina ja Emily Webley-Smith (Suurbritannia) ei saanud Ricany W40 turniiril paarismängu avaringist edasi, kui kaotasid esimesena asetatud Tšehhi paarile Anastasia Detiuc/Jesika Maleckova 2:6, 4:6.