Eesti mängijad langesid ITF-i turniiridel välja

Maileen Nuudi Tallinnas W40 turniiril. / Foto: Igor Pissarev

Kahjuks sai täna otsa Eesti mängijate tee ITF-i turniiridel, sest kaotasid nii Maileen Nuudi Gonesse’i (Prantsusmaa) W15 turniiril kui ka paar Daniil Glinka/Karl Kiur Saar Trimbachi (Šveits) M25 turniiril.

Nuudi, kes oli Gonesse’is asetatud teisena, pidanuks edetabeli põhjal olema üle Enola Chiesast (Itaalia, WTA 940.), aga vastu tuli võtta 5:7, 6:4, 2:6 kaotus. Esimeses setis oli Nuudi kaks korda murdega ees, aga vastane sai need tagasi ja murdis kolmandat korda seisul 6:5. Teises setis läks Nuudi 5;1 ette, kuid ta kaotas veel kolm geimi, mille jooksul jäi kasutamata kolm settpalli, aga neljanda võimaluse seisul 5:4 suutis realiseerida.

Otsustavas setis sai Nuudi murde tagasi seisuks 2:3, aga seejärel ei võitnud enam ühtki geimi, kaks neist oma servil. Eestlanna jäi vastasele alla eelkõige esimese servi õnnestumisprotsendis (56 vs 79), mistõttu tal tuli mängida palju teise servi punkte, aga nendest võitis Nuudi ainult 33%.

Glinka ja Saar kaotasid aga veel dramaatilisemalt, sest juhtisid otsustavas 10-punkti-tie-break’is Briti paari Charles Broom/Anton Matusevich vastu 6:2. Mis juhtus enne? Esimese seti võitsid Glinka/Saar ühtki pallingugeimi kaotamata. Kuni teise seti seisuni 2:3 oli meie paar edukam ka otsustavate punktide (seisul 40:40) mängimisel, võites neid 5st 4. Aga just nüüd kaotasid Glinka/Saar kaks geimi järjest 40:40 pealt. üks neist oli vastaste murre. Sett lõppes 6:3 brittide kasuks.

Tundus aga, et tie-break’is tõmbab Eesti paar pikema kõrre, sest seisul 6:2 olid nad juba kahe minimurdega ees. Aga nad kaotasid siis seitse punkti järjest, neist kolm oma servil. Nii see vastaste üks enammurre otsustaski, sest seisul 6:9 said Glinka/Saar veel oma pallingul punktid kätte, aga vastased võitsid kolmanda matšpalli oma servil. Lõppseis seega 6:4, 3:6, 8:10.