fbpx
Close

Eesti noorteklassi tuumik osaleb kolmel rahvusvahelisel turniiril

Mark Lajal on Liepaja ITF-i turniiril esimesena asetatud.

Järgmisest nädalast saavad pärast pikka pausi jätku ITF-i ja Tennis Europe noorteturniirid. Kuna kolm turniiri peetakse meie naaberriikides (Läti ja Soome), siis on praktiliselt kogu Eesti paremik neil võistlustel esindatud.

Väljend “kogu Eesti paremik” ei ole liialdus, sest augustis klassides U14, U16 ja U18 üksikmängu Eesti meistriks tulnud mängijaist ei tee eeloleval nädalal kaasa vaid Laura Rahnel, aga teised on kohal.

ITF-i 5. kategooria turniiril Liepajas on suurfavoriit maailma noorte 193. reket Mark Lajal, sest tema lähim rivaal Daniils Šnaiders (Läti) on edetabelis alles 414. kohal. Mõistagi on Lajal ka esimesena asetatud. Veel mängivad Eesti noormeestest kaasa Oliver Ojakäär, Markus Mölder ja Alex-Andre Ojassalu. Neidude turniiril on Elisabeth Iila asetatud kaheksandana ja veel mängivad Eestist Liisa Varul, Anet Angelika Koskel, Grete Gull ja Viktoria Maria Mändma. Hendrik Katmuk ja Robert Raag pidid alustama kvalifikatsioonist, kuid end põhiturniirile ei murdnud.

Veelgi rohkem osaleb eestlasi Tennis Europe U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiridel Wilson Pajulahti Junior Tournament (Nastolas, Soome) ja Zemgale Open (Jelgavas, Läti). Mainime vaid, et Eesti poisid on asetatud esimesena mõlemal turniiril – Georg Strasch Lätis ja Petrik Tamtik Soomes. Eesti tüdrukutest on kõrgeima asetusega Katarina Brit Esken, kes on Nastolas asetatud kolmandana. Kuid on veel palju teisigi eestlasetest osalejaid, keda näete tabelist turniiri nime juures asuva lingi kaudu.

Seoses sellega, et koroonaviirusesse haigestumise tase on paljudes Euroopa riikides taas suurenenud, on osa turniire ära jäetud ning enamasti osalevad võistlustel korraldava maa mängijate kõrval vaid naaberriikide tennisistid. Eestil on esialgu lihtsam, sest nii meil kui ka Lätis ja Soomes ei ületa koroonaviiruse haigestumise tase seda piiri, mille puhul reisimises tulevad ette piirangud.

scroll to top