fbpx
Close

Eesti meistrivõistlustel on tänavu potentsiaalseid tiitlipretendente palju

– Tallinna Kalevi Tenniseklubi / Foto: Toomas Kuum

Laupäeval algavad 95. Eesti täiskasvanute meistrivõistluste põhiturniiri mängud. Meistrivõistlused peetakse Tallinna Kalevi Tenniseklubi (Herne 28) väljakutel ja tõotavad väga põnevad tulla.

Vaatamata Anett Kontaveidi, Kaia Kanepi ja Jürgen Zopi puudumisele on ülejäänud paremikust praktiliselt kõik kohal. Osalejate seast leiab palju perspektiivikaid noormängijaid kui ka kogenuid tegijaid.

Meeste üksikmängus on kaheksa asetatud mängijat: Vladimir Ivanov, Kristjan Tamm, Mattias Siimar, Kenneth Raisma, Kristofer Siimar, Robin Erik Parts, Siim Troost ja Johannes Seeman. Kodustel võistlustel alati kõrgetele kohtadele pretendeeriv Morten Ritslaid läheb loosi tahtel kohe kokku Raismaga. Huvitavamatest avaringi vastasseisudest tooks esile veel kaks mängu: Seeman vs Carl Bret Parko ja Mattias Siimar vs Martin Randpere. Sel aastal pole Ivanov enam nii selge favoriit nagu eelnevatel aastatel, ihaldatud tiitlit jahib suur seltskond “näljaseid” mängijaid. Eesti Tennise Liidule antud usutluses ütles kuuekordne Eesti meister Vladimir Ivanov muuhulgas: “Suuremad favoriidid on minu jaoks Raisma, Tamm ja Siimarid. Viimaseid pole ammu mängimas näinud, aga võib arvata, et nad USAs treenivad palju ja mängus on arengut toimunud.” Loe lähemalt siit.

Kristjan Tamm saab selles mõttes võtta asja rahulikumalt, kuna temal meistritiitel juba olemas aastast 2017. Tennisneti podcasti “Kiire lõppmäng” kolmandas saates räägib Tamm oma kogemustest Patrick Mouratoglou tenniseakadeemias.

Meeste üksikmängu tabel.

Naiste üksikmängus tuileb tiitlit kaitsma Katriin Saar. See ülesanne ei saa tal lihtne olema, sest võrreldes mullusega on konkurentsi naasnud Valeria Gorlatš, vahepeal vigastuste küüsis vaevelnud kahekordne Eesti meister (2015, 2016) Maria Lota Kaul ja Maileen Nuudi. Eelmine aasta finaalis Saarele alla jäänud Elena Malögina on tänu oma etteastetele ITF turniiridel kõvasti kogemust juurde saanud ja soovib see aasta teha vigade paranduse. Kaheksa asetatud mängijat: Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Katriin Saar, Helena Narmont, Maria Lota Kaul, Anet Angelika Koskel. Liina Suurvarik ja Valeria Gorlatš. Kindlasti ohustavad eelpool nimetatuid asetamata Lissi Kubre ja 2017. aasta meister Sofiya Chekhlystova.

Naiste üksikmängu tabel.

Turniiri kvalifikatsioonimängudega alustati reedel. ent vihma tõttu jäi osa neist pidamata või pooleli ja nad lükati laupäevale. Meistrivõistluste finaalid peetakse järgmise nädala neljapäeval ja reedel ehk 11. ja 12. juulil.

Traditsiooni kohaselt on meistrivõistlustel üles seatud suur Wimbledoni telk, kus huvilised saavad jälgida ülekandeid Wimbledoni suurturniirilt. Eesti meistrivõistluste raames toimuvatest üritustest annab jooksvalt informatsiooni ka Tennisnet.

LAUPÄEV, 06.07. MÄNGUDE AJAKAVA.



scroll to top