fbpx
Close

Eesti kaotas otsustavas mängus Kreekale ja jäi püsima II gruppi

Eesti koondis Billie Jean King Cupil Portugalis. / Foto: Allar Hint

Eesti naiskonnal ei õnnestunud tõusta Billie Jean King Cupi II grupist astme võrra kõrgemale, kui Oeirases täna lõppenud turniiril jäädi otsustavas mängus alla Kreekale. Seekord ei aidanud ka Anett Kontaveidi kaasamängimine.

Mõlemad kohtumised lõppesid võrdse tulemusega 2:6, 4:6 – nii kaotas Elena Malõgina Valentini Grammatikopouloule (WTA, 202.) ja Kontaveit Despina Papamichailile (WTA 151.). Malõgina suutis teises setis küll murde tagasi teha, aga kreeklanna läks uuesti ette 4:2. Seisul 4:5 oli Malõginal veel murdepall, aga see jäi kasutamata.

Teises mängus sai Kontaveit teise seti kaotusseisust 0:2 järele ja juhtis pärast oma servi 4:3. Kuid seisul 4:4 kaotas ta uuesti oma pallingu ja sellega ka mängu. Anett võitis täna esimeselt servilt ainult 47% punktidest, ühtki ässa ta ei löönud, aga tegi neli topeltviga. Vastane realiseeris 6st murdepallist 5, aga Anett 7st 2, mis oli samuti mängu tulemuse suhtes oluline.

Kuna tegemist oli finaaliga ja turniiri on nüüd sisuliselt läbi, ei pruugi finalistid paarismänguks üldse väljakule tulla, kuid peagi see selgub. Teises üleminekumängus alistas Portugal Gruusia 2:0 ning seega pääsesid I gruppi ainult A-alagrupi naiskonnad. A-gruppi peetigi tugevamaks, aga samas võis uskuda, et Eestil on võimalus kõigist jagu saada.

scroll to top