fbpx
Close

Andrei Rublev võitis esimest korda Masters 1000 turniiri

Nii tähistas Andrei Rublev esimest Mastersi võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Andrei Rublev (5) alistas Monte Carlo turniiri finaalis 5:7, 6:2, 7:5 Holger Rune (Taani, 6) ja teenis karjääri esimese Masters 1000 turniiri tiitli.

Rublev oli enne seda võitnud 12 ATP turniiri, kuid need kõik olid 500 või 250 taseme võistlused. Finaali oli Rublev kahel Mastersil jõudnud – 2021. aastal sealsamas Monte Carlos ja Cincinnatis. Huvitaval kombel oli tema kuus aastat nooremal finaalivastasel juba taoline tiitel olemas – Rune võitis eelmise aasta sügisel Pariisi Mastersi.

Jaanuaris olid Rublev ja Rune pidanud ülipingelise lahingu Austraalia lahtiste 1/8 fin aalis ja tookord venelane võitis viies setis, ehkki oli otsustavas murdega taga ja 10 punktini mängitud tie-break’is 0:5 taga. Täna jäi Rublev samuti otsustavas setis murdega taha. Veelgi enam – oma servil seisul 1:4 oli ta taga 0:30 ja 30:40, kuid taanlane ei pääsenud kahe murdega ette. Seejärel tegi noorem mees (Rune saab aprilli lõpus 20-aastaseks) oma pallingul kaks topeltviga ja Rublev võttis murde tagasi. Kuna näis, et taanlasel oli midagi viga – kas tavaline väsimus või mingi väiksem vigastus -, siis ta enam hoobist ei toibunud ja seisul 5:5 loovutas veel ühe servigeimi.

Kumbki ei saanud esimese serviga hästi hakkama (õnnestumisprotsent Rublevil 53 ja Runel 51), aga liivaväljakul see nii palju ei loe. Punkte teenis Rublev esimeselt servilt rohkem (75 vs 69%) ja see otsustaski.

Maailma edetabelis Rublev kuuendalt kohalt kõrgemale ei tõuse, kuid tema vahe Stefanos Tsitsipasega (Kreeka) on vähenenud 570 punktini. Rune kerkis aga karjääri kõrgeimale, 7. kohale.

scroll to top